Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
06.11.2017

Większa produkcja jabłek. W których państwach UE zbiory się udały?

Tagi: zbiory | jabłka

Nie wszędzie w Europie spadła w tym roku produkcja jabłek. Austriacy, Portugalczycy, Węgrzy, Słowacy, Słoweńcy i Bułgarzy mają w tym roku większe zbiory. Jak wygląda sytuacja?

Z europejskich sadów zebrano w tym roku ponad 2 mln jabłek mniej niż w ubiegłym. Łącznie produkcję oszacowano na 9,24 mln ton – podaje freshplaza, powołując się na dane FAS. Polscy sadownicy wyprodukowali 2,7 mln ton (-23 proc. w stosunku do 2016 r.) a włoscy 1,756 mln ton (-23 proc.). Zbiory jabłek we Francji wyniosły 1,425 mln ton (-5 proc.), w Hiszpanii 567 tys. ton (-4 proc.), a w Niemczech 555 tys. ton (-44 proc.). Powodem niższej produkcji były głównie wiosenne przymrozki i gradobicia.

Pomimo problemów wynikających z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi w kilku państwach Unii Europejskiej sadownicy wyprodukowali więcej jabłek. Na Węgrzech zebrano 385 tys. ton jabłek (+7 proc.), w Portugalii 277 tys. ton (+21 proc.), w Austrii 110 tys. ton (+81 proc.), w Słowenii 70 tys. ton (+64 proc.), w Bułgarii 41,5 tys. ton (+4 proc.), na Słowacji 31,5 tys. ton (+52 proc.).

Źródło: freshplaza

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności