Innowacyjne laboratorium badania gleb na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

AgroCares, firma AG Tech z Wageningen, Holandia (wcześniej znana jako SoilCares), wraz z lokalnym partnerem Blue Fifty wprowadza kompleksową analizę składników odżywczych w glebie z Lab-in-a-Box. Na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie zainstalowano pierwsze w Polsce laboratorium Lab-in-a-Box, które jest gotowe do demonstracji od 17 września.

Lab-in-a-Box zapewnia dostęp do usług kompleksowych analiz gleby, które do tej pory mogły być świadczone wyłącznie przez laboratoria rolnicze zajmujące się chemią mokrą. W połączeniu z usługami AgroCares Scanner, doradcy, usługodawcy i rolnicy mogą teraz w pełni analizować ph, makro- i mikroskładniki gleby kiedy i gdzie tylko chcą. AgroCares Scanner jest z powodzeniem wprowadzany przez Blue Fifty na polski rynek od wczesnej wiosny 2018 roku.

Jak działa technologia AgroCares?
Technologia czujników opracowana przez AgroCares wykorzystuje globalną bazę danych kalibracyjnych. W bazie tej przechowywane jest widmo elektromagnetyczne próbek gleby z dużej części świata wraz z analizą chemiczną. AgroCares wykorzystuje technologię średniej podczerwieni i XRF w Lab-in-a-Box oraz technologię bliskiej podczerwieni w Scannerze. Dostępne za pośrednictwem różnych aplikacji (na smartfonie lub laptopie) dane kalibracyjne czujnika są konwertowane do właściwości chemicznych gleby. Usługi Lab-in-a-Box i Scannera umożliwiają inteligentne zarządzanie uprawą i żyznością gleby, również w czasie wegetacji.

Pełna demonstracja

Laboratorium Lab-in-a-Box na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie jest w pełni przystosowane do analizy próbek gleby dla polskich doradców lub rolników. Blue Fifty zaprasza firmy rolnicze do zapoznania się z korzyściami i możliwościami, jakie ma do zaoferowania to kompaktowe laboratorium. Dzięki laboratorium Lab-in-a-Box w ciągu zaledwie 2 godzin można przeprowadzić pełną analizę gleby pod kątem takich parametrów jak pH oraz makro- i mikroskładniki. Urządzenie Lab-in-a-Box może być obsługiwane po przeszkoleniu technicznym, nie jest wymagane doświadczenie laboratoryjne. Możliwe będzie również zademonstrowanie testowania i monitorowania gleby za pomocą Scannera AgroCares z aplikacją SoilCares Manager.
 
Źródło: materiały Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Related Posts

None found

Poprzedni artykuł20 lat New Holland w Polsce
Następny artykułIUNG: susza nie ustępuje, najbardziej zagraża krzewom owocowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.