Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.03.2018

15 euro/kg. Opłaca się uprawiać maliny

Tagi: malina | włochy | ceny
Uprawa malin staje się coraz bardziej opłacalna w Bazylikacie (Metaponto). Dlaczego włoscy sadownicy coraz chętniej zakładają plantacje tych owoców? Ceny malin obecnie są na poziomie 10-15 euro/kg.
Jak podaje freshplaza jeden z producentów, który po raz pierwszy w tym sezonie zbiera maliny posadził pod osłonami 8 tys. roślin. Sadzonki rozmieszczone są co 30 cm, a w rzędach biegą dwie linie nawadniające. Zainwestował 25 tys. euro i w tym sezonie zebrał już 600 g malin z każdej rośliny. Spodziewa się, że w tym sezonie dojdze do 700 g. Kolejna tura zbiorów przypadnie u niego w kwietniu/maju.
 
Źródło: freshplaza

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności