Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
06.12.2017

Magnus - nowa odmiana truskawki

Fot. Flevo Berry

Fot. Flevo Berry

W ofercie holenderskich hodowców, firmy Flevo Berry z Ens, znalazła się nowa odmiana Magnus. Magnus (wcześniej znana jako 10-81-17) to odmian późna o smacznych, jędrnych, jaskrawoczerwonych owocach. Jak informują hodowcy jest to alternatywa dla odmiany Malwina.
 
 
Zbiera się ją ok. 10 dni po odmianie Faith. Osiąga się z niej wyższe plony niż z Malwiny. Owoce dobrze się przechowują. Nadają się do sprzedaży bezpośredniej i w supermarketach, a także na eksport. 

Magnus wymaga więcej przestrzeni do wzrostu (zalecane jest sadzenie trzech roślin na m b.). Rośliny są tolerancyjne na większość chorób liści i korzeni, jednak trzeba w uprawie uważać na wciornastki i kwieciaki. 

Sadzonki oferowane są przez licencjonowanych szkółkarzy: Flevoplant, Van den Elzen, Henselmans, Kraege and SA Angier International. 

Źródło: Flevo Berry

RS

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności