Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
14.11.2017

Co w listopadowych „Roślinach Ozdobnych”?

Listopad w branży roślin ozdobnych w Polsce kojarzy się niemal wyłącznie z chryzantemami. Czy to jednak jedyny gatunek obecny w tradycji obchodzenia Święta Zmarłych? Okazuje się, że na południu Europy z florystyką pogrzebową silnie związane jest... anturium.
Tematyka ta pojawiła się na drugich targach FLOWER EXPO POLSKA, ale nie była ona jedyną. Mocną stroną tej imprezy niewątpliwie pozostają pokazy florystyczne; jednak stoiska biorących w niej udział firm także zachęcały do zapoznania się z ofertą wystawców.

W numerze można przeczytać poza tym o zasadach uprawy dziurawca farbierskiego, którego owocujące pędy chętnie są wykorzystywane przez florystów. Przedstawiamy także relacje z naszych wojaży po Holandii i Belgii oraz z Dni Otwartych firmy Volmary, na których zaprezentowano nie tylko rośliny ozdobne (balkonowo-rabatowe, byliny), ale także zioła i modne w ostatnim czasie gatunki sadownicze przydatne do uprawy w pojemnikach tarasowych.

Zachęcamy także do zainteresowania się ciekawą byliną – liriope szafirkowatą, która w dużych pojemnikach stanowi bardzo atrakcyjny produkt.

Polecała Ilona Sprzączka, redaktor naczelna miesięcznika "Rośliny Ozdobne" .

Listopadowy numer jest do kupienia w sklepie Plantpressu.


Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności