Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
09.10.2017

Ceny jabłek przemysłowych wyższe i bardziej zróżnicowane

Raport cenowy zestawiony przez analityków IERiGŻ za okres 2-3 października pokazuje kontynuacje wzrostowej tendencji cen skupu jabłek przemysłowych. W porównaniu do poprzedniego tygodnia wzrosły one średnio o 2 grosze za kilogram jabłek. Zwiększyły się też widełki cenowe tego surowca.
Zakłady przetwórcze płaciły loco zakład od 0,80-0,83 zł/kg w województwie łódzkim, przez 0,92 zł/kg w śląskim po 0,85-0,94 zł/kg w małopolskim. Tym razem nie podano cen z Mazowsza.

Średnia cena została wyliczona na 0,83-0,93 zł/kg, podczas gdy w poprzednim tygodniu było to 0,88-0,91 zł/kg. Wzrost cen wyniósł więc 2 grosze za kilogram, natomiast widełki cenowe rozwarły się z 3 groszy do 10 groszy za kilogram.

za: IERiGŻ

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności