Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
10.11.2017

Jabłka przemysłowe: koniec wzrostu cen?

Dane zebrane przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej w dniach 6-7 listopada potwierdzają obserwacje z różnych punktów skupu o wyhamowaniu wzrostowej tendencji cen jabłek przemysłowych. To już nie incydenty czy lokalne decyzje, ale szersze zjawisko.
W początkach tygodnia średnia cena jabłek skupowanych dla przemysłu osiągnęła 0,95-0,99 zł/kg. W największych regionach produkcji ceny tego surowca kształtowały się następująco: województwo łódzkie – 0,96 zł/kg, małopolskie – 0,95-0,98 zł/kg, mazowieckie – 0,97-0,98 zł/kg, śląskie – 1,01 zł/kg. 

W porównaniu z poprzednim tygodniem wzrosła o 1 gr minimalna średnia cena skupu – z 0,94 do 0,95 zł/kg.

za: IERiGŻ

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności