Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
04.08.2017

Jedenaście prowincji Włoch żąda wprowadzenia stanu klęski żywiołowej

Tagi: susza | włochy
Włoskie rolnictwo doświadcza jednego z najtrudniejszych klimatycznie sezonów w tym dziesięcioleciu. Upałom towarzyszy prawie zupełny brak opadów – ich suma wynosi jak dotąd 6% średniej dla tego okresu roku.
W czerwcu spadło o 53% mniej deszczy niż wynosi średnia wieloletnia, zaś średnia temperatura powietrza jest o 2,3˚C wyższa. W jedenastu prowincjach Włoch organizacje rolnicze i władze lokalne wnoszą o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Oczekują tego: Tyrol Południowy, Emilia Romania, Veneto, Toskania, Marchia, Lazio, Molise, Apulia, Kalabria, Sycylia, Sardynia.

Ministerstwo Rolnictwa jest gotowe do uruchomienia środków z Narodowego Funduszu Solidarności, otrzymało ono również zgodę Komisji Europejskiej na zwiększenie kwoty zaliczek z funduszy unijnych na infrastrukturę systemów nawadniania. Do dyspozycji jest obecnie 700 mln € z kwoty 2,3 mld €. Kolejne 700 mln € będzie pochodziło z WPR. Ministerstwo zapowiada również działania krajowe: zawieszenie spłat kredytów, składek i świadczeń ciążących na rolnikach i firmach.

za: corriereortofruticola.it

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności