Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
07.12.2017

Kiedy kolejna transza owoców do wycofania?

Związek Sadowników RP poinformował, że zwrócił się do ministra rolnictwa z zapytaniem, kiedy uruchomiony zostanie kolejny mechanizm wycofywania owoców.
Jak można przeczytać na stronie ZSRP, "cały sektor sadowniczy jest bardzo osłabiony przez skutki rosyjskiego embarga i niemożliwość sprzedaży jabłek na ten tradycyjny rynek. Koszty produkcji owoców są wysokie, a konieczność ich przechowywania jeszcze dodatkowo je zwiększa. W ostatnim czasie występują coraz większe problemy ze sprzedażą owoców - stąd wielkie zaniepokojenie producentów, czy uda im się utrzymać swoje gospodarstwa".

Zdaniem Związku Sadowników RP należy jak najszybciej zapewnić sadownikom możliwość uzyskania rekompensaty za jabłka, "w przeciwnym razie będą pozbawieni środków finansowych do przetrwania kolejnego sezonu". Dlatego Związek zwrócił się do ministra Krzysztofa Jurgiela z zapytaniem, kiedy przewidywane jest uruchomienie mechanizmu wycofywania owoców.

W przesłanej odpowiedzi ministerstwo rolnictwa wyjaśnia, że opóźnienie wynika z konieczności wdrożenia przepisów unijnych do naszego porządku prawnego. Zakończenie procesu legislacyjnego przewidywane jest na grudzień.

Źródło: ZSRP

Komentarze

(1 komentarz(y))
Dodaj komentarz
Sadownik
07.12.2017 16:41
Co za brednie po co to całe wycofanie jak cena dobra była w tym roku. To było tylko psucie lokalnego rynku.

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności