Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
14.11.2017

Mimo embarga eksport jabłek się zwiększył

Według danych zebranych i opublikowanych przez Eurostat eksport polskich jabłek w sezonie 2016/17 kolejny raz urósł. Głównymi ich odbiorcami były kraje pozaunijne. Niedostępny naszym owocom rynek rosyjski zastąpiła Białoruś i Kazachstan.
Trzymając się Eurostatu można z satysfakcją stwierdzić, że eksport polskich jabłek przekroczył 1,09 mln ton. Jest to 11-procentowy wzrost ilościowy. Większość z nich (746 tys. ton, 68%) trafiła poza Unię Europejską, 346 tys. ton (24%) pozostało na wspólnym rynku UE. 
 
Najwięcej jabłek z Polski trafiło na Białoruś – 504 tys. ton. Było to o 19% więcej, niż w poprzednim sezonie. Zakupy zwiększył też do 78 tys. ton (o 43%) Kazachstan. Wzrósł także do 46 tys. ton (o 22%) eksport do Serbii. Znaczenie tego kraju dla naszego eksportu umacnia się – w porównaniu z wysyłką jabłek sprzed 2 lat sprzedaliśmy Serbom w minionym sezonie o 127% więcej jabłek. 
 
za: ec.europa.eu

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności