Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.06.2018

Rekordowe zapasy jabłek w USA

Tagi: zapasy | jabłka | usa
Według opublikowanego w czerwcu raportu U.S. Apple Association, w amerykańskich chłodniach pozostawało 31,6 miliona buszli jabłek z przeznaczeniem na świeży rynek. Dla wyjaśnienia w USA owoce w przechowalniach przelicza się na buszle - jeden buszel  to odpowiednik 18 kg.
Kolejna różnica między Europą a USA to przechowywanie jabłek pod potrzeby przetwórstwa - tych było pierwszego czerwca 14,3 miliona buszli.
 
Razem daje to prawie 46 milionów buszli zapasów jabłek - co jest odpowiednikiem 828 tysięcy ton. To jest prawie 28% więcej niż rok temu i 30% więcej niż średnia z ostatnich pięciu lat.
 
Zbiory jabłek w USA w ostatnich latach zbliżają się do poziomu 5 milionów ton.
 
AP

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności