Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
11.01.2018

Rekordowy eksport. 11 tys. ton borówki w 7 dni

Udało się to osiągnąć chilijskim eksporterom, którzy podzielili się informacjami na półmetku kampanii handlowej 2017/2018. Eksporterzy borówki z tego kraju chwalą się rekordowymi osiągnięciami w wysyłkach zagranicznych. Wyłącznie w jednym tygodniu (51 tydzień 2017) wyeksportowali 11 575 ton owoców borówki wysokiej.
W ostatnim tygodniu roku wyeksportowali już mniejsze ilości – 9600 ton. Dotychczas wysłali oni za granicę 46 tys. ton borówki.

Dobrym wynikom handlowym sprzyjały korzystne warunki pogodowe panujące w obszarach produkcji borówki. Stowarzyszenie eksporterów Chilean Fruit Exporters Association, szacuje że do końca sezonu uda się co tydzień wysyłać ok. 9000 ton tych owoców.

Najwięcej towaru trafia do USA (55 proc.), Europy (25 proc.) i Azji (16 proc.).

rs

Źródło: freshplaza

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności