Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
07.12.2017

Rosja: nie zwiększy, ale zalegalizuje dostawy pomidorów

Wicepremier  Federacji Rosyjskiej Arkadij Dworkowicz oświadczył (powtarzamy za Agencją Interfax), że Rosja rozważa zwiększenie limitu importu pomidorów przyznanego Turcji. Tyle, że jak dotąd tureccy dostawcy nie wykorzystali otrzymanej puli 50 tys. ton.
Rosja podniosła szlaban dla tureckich pomidorów z 1 listopada. Trzy firmy z Turcji, które uzyskały prawo ich eksportu na rynek rosyjski rozpoczęło dostawy. „Już” w połowie miesiąca na rosyjski rynek trafiła pierwsza partia tureckich pomidorów (19,4 ton). Jak przyznał v-ce premier A. Dworkowicz, według jego informacji do Rosji wjechało 7 TIR-ów z tymi warzywami, więc na razie nie ma co mówić o zwiększaniu przyznanych limitów. Raczej chodziłoby o zalegalizowanie faktycznie docierających – nie tylko zresztą z Turcji – dostaw idących tranzytem choćby przez Białoruś. Wielkość tego importu polityk oszacował na 250 tys. ton.
 
za: interfax.ru

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności