Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
17.05.2018

Rosja zrezygnuje z importu frytek?

Tagi: Rosja | usa | import warzyw
Krajowy Związek Producentów Warzyw w Rosji zwrócił się do Ministerstwa Rolnictwa Federacji Rosyjskiej z prośbą o wstrzymanie importu frytek ziemniaczanych.
Zdaniem producentów ziemniaków rosyjscy plantatorzy wraz z przetwórcami ziemniaków sami dadzą sobie radę z zaopatrzeniem rynku - łącznie z sektorem horeca - w dodatku zapewnią wyższą jakość produktu i jego bezpieczeństwo dla nabywców.

W końcu kwietnia w obwodzie lipeckim uruchomiono pierwszy w Rosji zakład produkujący mrożone frytki. Powstał on we współpracy z firmami holenderskimi i amerykańskimi, należy do koncernu Biełaja Dacza, potentata branży rolniczej. Pełne zdolności produkcyjne zakład ten ma osiągnąć jesienią bieżącego roku. Wówczas jego produkty mają w pełni zaspokoić potrzeby rosyjskiego rynku frytek.

W tej chwili rosyjski McDonalds i wszyscy inni uczestnicy rynku mrożonych frytek są skazani na towar importowany - głównie z Holandii i Polski. Rosja sprowadza 94% potrzebnego na jej rynku towaru.

Za: rbc.ru

PG

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności