Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.03.2018

Ruszy tranzyt przez Rosję?

Tagi: Rosja | tranzyt | transport
Rząd rosyski rozważa możliwość dopuszczenia tranzytu przez terytorium kraju towarów objętych rosyjskimi kontrsankcjami. Taką deklarację (plan?) przedstawił na konferencji Federalnej Służby Celnej wicepremier rządu Federacji Rosyjskiej Igor Szuwałow.
- Jeśli wprowadzi się porządek zabezpieczany przez system pełnej identyfikowalności towarów, wówczas będziemy w stanie zapewnić transport uczestnikom handlu międzynarodowego i przesyłki z Ukrainy, krajów Unii Euroazjatyckiej (EaWG) i Unii Europejskiej będą mogły przechodzić przez terytorium FR swobodnie, bez komplikacji - mówił  Szuwałow.

Na razie jednak co do Ukrainy obowiązuje w Rosji zakaz importu towarów objętych kontrsankcjami. I. Szuwałow oświadczył, że wraz z partnerami z Unii Euroazjatyckiej Rosjanie chcieliby jak najszybciej wdrożyć nowe reguły tranzytu - "w pierwszym etapie musimy opracować kompletny mechanizm śledzenia produktów importowanych spoza EaWG, a juz w pół roku później byłoby możliwe kontrolowanie produktów pochodzących z tego ugrupowania gospodarczego i eksportowanych do państw Unii Europejskiej.

Za: finmarket.ru

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności