Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.02.2018

Ukraiński eksport jabłek do UE rośnie dziewięciokrotnie

Spadek produkcji jabłek w UE pozwala Ukrainie zwiększyć eksport na rynki europejskie - informuje Fruit-Inform, odnosząc się do oficjalnych statystyk celnych.
Według oficjalnych danych Ukraina wyeksportowała do UE 9200 ton jabłek od lipca do stycznia 2017/18. Dla porównania, w tym samym okresie sezonu 2016/17 eksport jabłek z Ukrainy do UE wynosił zaledwie 1000 ton, przy czym większość z tego stanowiły jabłka dla przetwórstwa.

Wiodącym importerem ukraińskich jabłek jest nadal Białoruś - ona też znacznie zwiększyła import. W okresie lipiec-styczeń 2017/18 r. Ukraina wyeksportowała do tego kraju 11 400 ton jabłek, co stanowi wzrost o 60% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego sezonu.

Warto również wspomnieć, że w ciągu omawianych 7 miesięcy 2017/18, całkowity eksport tych owoców z Ukrainy osiągnął 21 000 ton, czyli o 130% więcej w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego sezonu.

Od stycznia 2018 r. Ukraina wyeksportowała 4200 ton jabłek - stanowi to wzrost o 80% w stosunku do tego samego miesiąca 2017 r.

MP

Źródło: Fruit-Inform

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności