Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
10.07.2018

W piątek 13 lipca demonstracja rolników w Warszawie

W piątek 13 lipca do Warszawy wybierają się różne grupy i organizacje rolnicze - chcą wspólnie protestować przeciwko m.in. niskim cenom skupu owoców i warzyw. Protest organizuje Unia Warzywno-Ziemniaczana.
"Rolniku, nie żałuj jednego dnia! Powiedz nie dla zmowy cenowej, opieszałości organów kontroli, sprowadzaniu owoców i warzyw, finansowaniu zagranicznego rolnictwa. To Twoja ciężka praca - żądaj sprawiedliwego handlu" - apeluje organizacja na swoim profilu facebookowym.

Protest rozpocznie się o godzinie 13.00 na Placu Konstytucji; stamtąd rolnicy udadzą się pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Z szefem resortu rolnictwa nie chcą rozmawiać. Udział w demonstarcji zapowiedzieli już poza Unią Warzywno-Ziemniaczaną m.in. Federacja Rolna, Solidarność RI z Lubelszczyzny, producenci trzody chlewnej; organizatorzy spodziewają się również rolników dotychczas nigdzie nie zrzeszonych, liczą także, że przyłączą się konsumenci.

Na swojej stronie internetowej do udziału w piątkowym proteście zachęca również Związek Sadowników RP.  "Wspólnie z innymi, dotkniętymi kryzysem branżami polskiego rolnictwa  przejdziemy pod Kancelarię Premiera, domagając się szybkiej reakcji i doraźnej poprawy sytuacji. Dziś wszyscy powinniśmy być razem i solidarni ze sobą. Niezależnie od poglądów musimy wykazać jedność. Nie możemy pozwolić, aby nasze gospodarstwa upadły, a rodziny pozostały bez środków do życia" - pisze ZSRP.

"Decyzję o uczestnictwie w proteście, podobnie jak decyzję, czy zrywać i sprzedawać owoce po tak skandalicznej cenie sadownicy powinni podjąć w oparciu o swoje sumienie" - zaznacza jednak Związek na swojej stronie.

ZSRP spodziewa się dużej frekwencji sadowników, dlatego zapowiada wcześniejszą zbiórkę na placu przed Pałacem Kultury i Nauki od strony Domów Centrum o godz. 11.30.
 
Źródło: Unia Warzywno-Ziemniaczana, ZSRP


Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności