Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
13.09.2018

Rosyjskie drony - polinatory dla truskawek

Pracownicy politechniki w Tomsku opracują drony - polinatory do uprawy truskawek. Projekt pszczół - robotów zostanie uruchomiony w 2019 roku.
- Koszt opracowania prototypu urządzenia szacujemy na około 1,4 miliona USD, a gotowy dron powinien kosztować około 500 USD – poinformował szef Wydziału Inżynierii TPU Aleksjej Jakowlew.
 
Według konstruktorów wielkość robotów będzie siedem razy większa niż rzeczywistych owadów. Będą one przeznaczone wyłącznie do użytku w uprawach pod osłonami.
 
Za: freshplaza.com

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności