Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
16.05.2018

Armenii grozi rosyjski szlaban

11 maja Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej poinformowała o możliwości czasowego zamknięcia granicy państwowej przed sprowadzanymi z Armenii pomidorami i ogórkami.
Ostrzeżenie opublikowano po kilkakrotnym znalezieniu w maju na przejściu granicznym Wierchnyj Lars (pomiędzy Federacją Rosyjską a Gruzją - na Drodze Wojennogruzińskiej, na Kaukazie) partii tych warzyw porażonych przez szkodniki kwarantannowe. Na pomidorach inspektorzy Rossielhoznadzoru wykryli larwy skośnika pomidorowego, zaś na ogórkach pryszczarka zachodniego. 
 
Rosjanie zażądali od armeńskich służb fitosanitarnych wzmożenia kontroli nad eksportem grożąc czasowym wstrzymaniem importu warzyw z Armenii.
 
za: apsny.ge

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności