Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
14.06.2018

Kłopoty Armenii ze skośnikiem pomidorowym

Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego zamknęła granice kraju przed ormiańskimi pomidorami. Już wcześniej władze Armenii były informowane przez rosyjską inspekcję zaniepokojoną  przypadkami znajdywania w przesyłach tego kwarantannowego szkodnika o możliwości embarga na import pomidorów z tego kraju.
W maju inspektorzy Rossielhoznadzoru 37 razy stwierdzali obecność Tuta absoluta w pomidorach sprowadzanych z Armenii. W związku z tym doszło do spotkania zastępcy szefa tej inspekcji Julii Szwabauskene z szefem armeńskiej Państwowej Służby Bezpieczeństwa Produktów Żywnościowych Arturem Nikojanem. Zapewnił on, że terytorium Armenii jest wolne od tego szkodnika, a całą sytuacją jego kraj jest bardzo zmartwiony i zostaną podjęte wszelkie możliwe czynności dla zapewnienia jakości fitosanitarnej eksportowanych do Rosji pomidorów – zwłaszcza nasili się kontrole warzyw oraz nadzór nad regionami produkcji pomidorów. 
 
Do końca czerwca analiza sytuacji ma zostać zakończona i wyniki będą przekazane stronie rosyjskiej.

Za: fruitnews.ru
 
PG

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności