Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
01.08.2016

Krajowe Święto Pomidora

Tagi: pomidor
Ostatniego dnia lipca w miejscowościach Janów i Brzezinka pod Otwockiem – w sercu podwarszawskiego rejonu uprawy pomidora szklarniowego, odbyło się Krajowe Święto Pomidora. To pierwsza tego typu i na tak dużą skalę impreza w Polsce, promująca pomidory z upraw pod osłonami. 
 
Organizatorami święta były władze samorządowe, a w przygotowania włączyli się ogrodnicy uprawiający pomidory szklarniowe w podwarszawskim regionie. Impreza miała charakter festynu z licznymi atrakcjami i koncertami. Głównym punktem była Wielka Bitwa Pomidorowa. Swoje stoiska miały firmy oferujące najnowsze technologie szklarniowe i środki produkcji, a także producenci pomidorów (zobacz galerię zdjęć).
 
W ekspozycji wystawowej grupy producentów warzyw szklarniowych Vegapol częstowano pomidorami. Pokazano również produkowane owoce – mięsiste, malinowe, gronowe, koktajlowe. Jako produkt premium pod brandem handlowym VegaSmaki promowano odmianę gronową o malinowych owocach. W stoisku firmy Syngenta blogerki kulinarne przygotowywały dania z pomidorów różnych typów – koktajlowych, śliwkokształtnych i mięsistych. Prezentowano także linię produktów promowanych pod marką „Tęcza Smaku”. Przekąski i potrawy z pomidorów serwowano również na stoisku gospodarstwa ogrodniczego prowadzonego przez Małgorzatę i Piotra Floriańczyków, oferujących pomidory pod własnym logo „Pomidory od Piotra i Małgosi”. W ekspozycji tych producentów zaprezentowano także odmiany i typy pomidorów produkowanych w tym gospodarstwie – malinowe, gronowe i o czerwonych owocach. 
 
Uczestnicy Krajowego Święta Pomidora mogli się dowiedzieć m.in. o pochodzeniu tego warzywa, jego wartości odżywczych i możliwościach wykorzystania pomidorów w kuchni. Święto było doskonałą okazją do promocji gmin i regionu, skupiającego ogrodników produkujących pomidory szklarniowe. To także świetna forma propagowania zalet krajowych pomidorów produkowanych pod osłonami. Bardzo cieszy inicjatywa promocji pomidorów szklarniowych. Miejmy nadzieję, że Krajowe Święto Pomidora na stałe wpisze się w kalendarz imprez i zostanie rozpropagowane na ogólnokrajową skalę – Polska jest bowiem dużym i ważnym w Europie oraz na świecie producentem pomidorów spod osłon.
 
Anna Maciejuk

Więcej informacji z tego wydarzenia w kolejnym numerze Hasła Ogrodniczego

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności