Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
08.06.2018

Mniej pomidorów we Francji

W tegorocznym sezonie Francuzi spodziewają się zebrać nieco mniej pomidorów, niż  robili to średnio w latach ubiegłych. Nie zmienia się za to powierzchnia upraw tego warzywa.
Spadek zbiorów, jaki prognozują analitycy Ministerstwa Rolnictwa, nie będzie duży – około 5%  w porównaniu do średniej wieloletniej z lat 2013-17, 1% wobec uzyskanych w ubiegłym roku. Spodziewane w bieżącym roku zbiory mają wynieść około 556,3 tys. ton.

Powierzchnia upraw (szkło+grunt) to 2,3 tys. hektarów. Mimo niewielkich różnic w wielkości produkcji ceny pomidorów w kwietniu bieżącego roku były we Francji o 21% niższe niż przed rokiem.

Za: fereshplaza.com
 
PG

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności