Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.03.2018

Niemcy mają swoje bakłażany

W Brandemburgii rosną pierwsze uprawiane na skalę przemysłową w Niemczech bakłażany. W szklarniach Werder Frucht GmbH w Fretzdorf (Ostprignitz-Ruppin) rozpoczynają się właśnie zbiory.
- Klienci preferują rodzime, regionalne owoce i warzywa - tłumaczy uprawę niemieckich oberżyn Petra Lack, dyrektor zarządzający Werder Frucht GmbH. Rośliny rosną tu na około 0,5 hektarach pod szkłem. Firma zapowiada, że do jesieni do berlińskich supermarketów trafi od 120 do 140 ton niemieckich bakłażanów.

Według państwowego stowarzyszenia ogrodniczego, w Niemczech nie ma innych firm, które uprawiają to warzywo.

mp

Źródło: dpa, sueddeutsche.de

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności