Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
23.01.2012

Spotkanie Ogórkowe pod Kaliszem

Producenci ogórka szklarniowego niezniechęceni bardzo trudną w minionym roku sytuacją na rynku licznie stawili się na spotkanie zorganizowane dla nich 12 stycznia w Opatówku koło Kalisza. Jego inicjatorami były firmy: Agrarius, Bayer i Nunhems oraz kaliski oddział Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Podczas spotkania Stanisław Zabarski z WODR przedstawił zebranym rolę Stowarzyszenia Producentów Warzyw pod Osłonami w obronie interesów ogrodników oraz korzyści dla producentów pomidorów i ogórków płynące z przystąpienia do tego Stowarzyszenia.

W Opatówku można było również zapoznać się z ofertą ogórków do produkcji pod osłonami firmy Nunhems, którą zaprezentował jej przedstawiciel – Jakub Wrona. Szczególne zainteresowanie lokalnych producentów wzbudziły nowe propozycje ogórka krótkiego: Ophira F1 i Raneem F1. Z kolei Jan Jajor z firmy Bayer omówił zalety trzech preparatów: Previcur Energy 840 SL, Infinito 687,5 SC i Confidor 200 SL zalecanych do ochrony ogórka. Na zakończenie spotkania dr Anna Ambroszczyk z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie opowiedziała o nowoczesnych technologiach w ogrodnictwie, między innymi technologii „nano” w preparacie NANO-GRO firmy Agrarius. 
 
AC-N

Komentarze

(1 komentarz(y))
Dodaj komentarz
jarmer
18.07.2013 22:26
i w mojej opinii to Nano faktycznie działa... byłem sceptyczny, ale uratowało plony po gradobiciu (kontrola nie przetrwała ale uprawy z Nano tak)

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności