Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
14.11.2017

Duże zbiory cebuli w UE

Zbiory cebuli w UE w 2017 roku są szacowane na 6,01 miliona ton, tylko nieco ponad 1% mniej niż w roku poprzednim. Jednak wartość rynkowa tej cebuli prawdopodobnie spadnie w porównaniu z jakością tej, którą zebrano w ubiegłym roku - pisze Agrarmarkt Informations-Gesellschaft mbH (AMI).
 
Po spotkaniu przedstawicieli sektora cebuli z siedmiu ważnych krajów UE produkujących to warzywo AMI opublikowało szacunkową ilość 6,017 mln ton cebuli – podobną jak w roku poprzednim, ale wskazało na istotne różnice. Podczas gdy bardzo dobra jakość w poprzednim roku wynikała z optymalnych warunków zbiorów, w tym roku jest ona pod znakiem zapytania- chodzi o trwałość. Na wielu obszarach  północno-zachodniej Europie, a także w Polsce, na Litwie, Łotwie i  w Estonii producenci nie mogli prowadzić terminowych zbiorów z powodu uporczywych opadów. W południowej Europie dymka często musiała wytrzymywać temperatury przekraczające 40˚C, co również rodzi pytania o jej trwałość. Wartość rynkowa cebuli może być zatem znacznie mniejsza, niż w poprzednim sezonie. 

za: fruchthandel.de

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności