Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.01.2018

Konferencja nt. warzyw kapustnych we Francji

Kolekcja odmian warzyw kapustnych firmy Syngenta zaprezentowana podczas Brassica Conference

Kolekcja odmian warzyw kapustnych firmy Syngenta zaprezentowana podczas Brassica Conference

11 stycznia 2018 r. w Saint Pol de Leon (Bretania w północno-zachodniej Francji) firma Syngenta zorganizowała Brassica Conference – spotkanie dla europejskich producentów warzyw kapustnych. W trakcie konferencji przedstawiona została sytuacja na światowym rynku warzyw kapustnych szczególnie w kontekście wyzwań, jakie rynek stawia przed producentami. 
 
Bretania jest największym francuskim rejonem produkcji warzyw kapustnych, z których duża część sprzedawana jest pod brandem „Prince de Bretagne”. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać informacji o francuskim rynku warzyw, trendach i nowościach oraz kierunkach rozwoju marki „Prince de Bretagne”.

Bardzo interesującą częścią konferencji były także prezentacje przedstawiające postęp prac hodowców Syngenty szczególnie tych ukierunkowanych na nowe odmiany, posiadające odporności na choroby (m.in. na kiłę kapusty, pierścieniową plamistość kapustnych oraz bielika krzyżowych) oraz szkodniki zwłaszcza wciornastki.


Warzywa kapustne sprzedawane pod brandem „Prince de Bretagne”

Integralną częścią konferencji była wizyta w stacji doświadczalnej CATE – w której Syngenta zaprezentowała kolekcję odmian warzyw kapustnych oraz doświadczenia z odmianami odpornymi na choroby.

Zobacz więcej zdjęć z Brassica Conference
 
W najbliższych wydaniach miesięcznika „Warzywa” opublikujemy szczegółowe relacje z tego spotkania.

Tekst i zdjęcia: Adam Paradowski

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności