Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
26.03.2014

Warsztaty ochroniarskie

Jacek Dorna

Jacek Dorna

Firma Belchim Crop Protection na rozpoczęcie nowego sezonu przygotowała dla plantatorów ziemniaka cykl warsztatów naukowych, których głównym celem było zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań w ochronie fungicydowej tego warzywa. Jedno ze spotkań odbyło się 12 marca w Trzebisławkach k. Środy Wielkopolskiej.
Podczas jego trwania przedstawiciel działającej od 5 lat na krajowym rynku polskiej filii firmy Belchim Jacek Dorna przybliżył etapy rozwoju spółki oraz jej aktualne portfolio. Znajduje się w nim 21 produktów, a na kolejne 12 miesięcy planowanych jest 7 kolejnych rejestracji. J. Dorna podkreślał, że w 2014 roku plantatorzy ziemniaka mogą znaleźć w ofercie firmy Belchim 7 fungicydów, 1 środek owadobójczy i 3 herbicydy (w tym jeden do desykacji) zarejestrowane do ochrony tego gatunku.

Zagraniczny gość warsztatów – Johan Desnouck z Belchim Crop Protection Belgia omówił trendy na europejskim rynku ziemniaka oraz programy fungicydowej ochrony tego gatunku stosowane w Beneluksie. Z kolei dr hab. Katarzyna Rębarz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przypomniała zebranym plantatorom objawy najgroźniejszych chorób porażających uprawy ziemniaka. W trakcie spotkania przybliżono również charakterystykę licznych preparatów z oferty firmy Belchim Crop Protection m.in.: Moncut 460 SC do zaprawiania bulw ziemniaka przeciwko rizoktoniozie, Valis M 660 WG do ochrony roślin przed zarazą ziemniaka głównie na etapie intensywnego wzrostu oraz Ranman Top 160 SC, który nie tylko chroni część nadziemną roślin przed zarazą ziemniaka, ale zapewnia również skuteczną ochronę bulwom przed zarodnikami pływkowymi Phytophtora infestans.Johan DesnouckKatarzyna Rębarz

Tekst i fot. Aleksandra Czerwińska-Nowak

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności