Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
10.08.2018

Wzrosły powierzchnie uprawy czosnku

Tagi: czosnek | ukraina | uk
Na Ukrainie rośnie popyt ze strony eksporterów oraz przetwórstwa na czosnek. Tegoroczna powierzchnia upraw tego warzywa jest dwukrotnie większa od ubiegłorocznej.
Trend do zwiększania uprawy tego warzywa jest widoczny nie tylko na Ukrainie. Największym graczem tego rynku pozostają Chiny, gdzie też odnotowuje sie wzrost produkcji czosnku.

Tej wiosny czosnek zajął na Ukrainie 1,1 tys. hektarów – 216% ubiegłorocznych upraw. Podobnie mocno podskoczyła uprawa arbuzów – o 218%, dochodząc do 1 tysiąca hektarów. Te wzrosty zostały wywołane zwiększonym eksportem oraz zamówieniami przetwórstwa.

Ogólna powierzchnia upraw warzyw w odkrytym gruncie jest w bieżącym roku na Ukrainie podobna do tej z roku 2017 i wynosi 433 tys. hektarów. Dla porównania: ziemniakami obsadzono 1,3 mln hektarów.

za: Ministerstwo AgropolitykiUkrainy

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności