Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Spotkane przedsezonowe plantatorów borówki

Kiedy: 15.06.2018
Gdzie: Nowa Wieś
Inicjatorem spotkania jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki, przy współpracy Stowarzyszenia Plantatorów Borówki Amerykańskiej.
 
Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, ocena zawiązania owoców i bilans niełatwych przygotowań do sezonu 2018. Wydarzeniem towarzyszącym będą I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

Program spotkania:
11:00 Zwiedzanie plantacji (młode krzewy borówki w wieku 2-5 lat)
11:30 Jak zakładać i prowadzić plantacje borówki? – porady ekspertów
12:00 Wybór materiału szkółkarskiego – na co warto zwrócić uwagę
12:30 I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – szczegóły poniżej
14:00 Powrót do gospodarstwa i wspólne grillowanie z borówkami w tle
14:30 Ocena tegorocznego sezonu w opinii plantatorów i naszych ekspertów. W tej roli wystąpią: dr Paweł Krawiec, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; prof. dr. hab. Stanisław Pluta - Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Paweł Wawryszczuk – Polska Borówka.

Państwo Krzyżanowscy prowadzą plantację (22 ha) i szkółkę krzewów. 70% produkcji eksportują. W lutym zdobyli tytuł najlepszego gospodarstwa w kraju w ramach XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik - Farmer Roku.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału w spotkaniu: telefonicznie +48 606 717 271 lub mailowo na adres: dzienpolskiejborowki@gmail.com. Na miejscu pobierana będzie opłata w wysokości 50 zł od osoby na pokrycie kosztów cateringu.
 
Plantacja borówki Angeliki i Rafała Krzyżanowskich w Nowej Wsi w powiecie grójeckim
Nowa Wieś 38b
05-660 Warka

Forum

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności