Program ochrony roślin warzywnych 2019

  Program ochrony roślin warzywniczych 2019 - okładka
  Autor: Plantpress
  Cena: 20 zł

  Każdego roku nasz „Program ochrony roślin warzywnych” uzupełniamy o nowe informacje mogące być przydatne producentom warzyw. W 2019 r. w naszej publikacji zamieszczamy dane o preparatach używanych do czyszczenia i dezynfekcji konstrukcji oraz osłon w obiektach uprawowych także udrażniających systemy nawodnieniowe.

  Na rosnący popyt konsumentów na warzywa o młodych liściach reagują coraz częściej polscy ogrodnicy, przez co wzrasta powierzchnia uprawy tych roślin zarówno w polu, jak i pod osłonami. W celu ułatwienia produkcji, także w naszym „Programie…” zamieściliśmy informację o środkach ochrony roślin zarejestrowanych do stosowania w uprawach roślin warzywnych produkowanych na młode liście.

  Część szczegółową dotyczącą upraw polowych powiększyliśmy o zalecenia dotyczące ochrony rokietty siewnej (rukola) i roszpunki warzywnej (roszponki). Uwzględniliśmy także zalecenia dotyczące rzodkwi i rzepy. Część dotyczącą upraw pod osłonami powiększyliśmy o ochronę różnych gatunków roślin uprawianych na młode liście.