Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
22.07.2015

Krajobraz po wichurach – sprawne sprzątanie gałęzi

Tagi: rębaki | zrębki
Od kilku dni cała Polska zmaga się z letnimi burzami, silnym wiatrem i jego poważnymi skutkami – pozrywanymi dachami, zdewastowanym drzewostanem. Na wielu terenach zalegają połamane konary drzew i gałęzie – większych i mniejszych rozmiarów, które trzeba uprzątnąć. Porządkowanie krajobrazu po wichurze jest praco- i czasochłonne. 
 
Praktycznym - bardzo wygodnym i sprawnym - sposobem zaprowadzenia porządku w takich przypadkach jest zredukowanie gałęzi do postaci zrębka za pomocą maszyny. Uzyskany zrębek jest znacznie łatwiejszy i mniej kosztowny w transporcie. Dodatkowo może być następnie ekologicznie zutylizowany.

 W zestawie maszyn i urządzeń Multipro do profesjonalnej, kompleksowej pielęgnacji zieleni, sprzątania przestrzeni miejskich dostępnych jest kilka modeli rębaków spalinowych – GTS 1300, CIP 1200, CIP 1300 i CIP 1500 - pracujących na niezawodnych 4-suwowych silnikach Honda GX: 390 o mocy 11KM, GX 630 o mocy 20,8 KM i GX 690 o mocy 22,1 KM. Są to maszyny kompaktowe – łatwe w obsłudze i transporcie, stabilne i bezpieczne w pracy. Nowoczesne silniki Honda gwarantują jakość na najwyższym światowym poziomie – są niezawodne w każdych warunkach i, przy prawidłowym użytkowaniu oraz konserwacji, zapewniają wieloletnią eksploatację maszyn. Moc silników zapewnia również wysoką wydajność danej maszyny, co przekłada się na szybkość i jakość wykonywanej pracy. Wszystkie funkcjonują na czystej bezołowiowej benzynie (etylina 95Pb) – takiej samej, która jest wykorzystywana w samochodach. Zastosowane w nich rozwiązania techniczne obniżyły zużycie paliwa a także poziom emisji spalin i głośności, co z jednej strony przynosi wymierne oszczędności, a z drugiej sprawia, że maszyny są przyjazne dla otoczenia. Niski poziom wibracji silników 4-suwowych jest także mniej uciążliwy dla ucha operatora jak i mieszkańców okolicy.
Maszyny zrębkujące GTS 1300, CIP 1200, CIP 1300 i CIP 1500, dostępne w sieci sprzedaży Aries Power Equipment, dzięki stabilnej i kompaktowej konstrukcji sprawdzają się w pracy na terenach zurbanizowanych o charakterze wielkomiejskim jak i na osiedlach mieszkaniowych, w parkach i ogrodach, w ośrodkach rekreacyjno-wypoczynkowych, na terenach obiektów sportowych, itp. Są łatwe w obsłudze i transporcie.
 
Rębak GTS 1300 – wyposażony w silnik Honda GX 390 o mocy 11KM, rozdrabnia gałęzie o przekroju do 8,5 cm. Wygodny podajnik z osłoną (34/42 cm), regulacja komina wyrzutowego w pionie (góra/dół). Łatwość serwisowania - konserwacji wymagają tylko 2 paski, 2 dwustronne ostrza i przeciw nóż.
 
Rębak CIP 1200 - z silnikiem Honda jest dostępny w dwóch formatach różniących się typem silnika: CIP 1200 H 13 z silnikiem GX 390 (11 KM/8,2kW) oraz CIP 1200 H 20 z silnikiem GX 630 (20,8 KM/15,5kW). Wyposażenie każdego modelu rębaka może być konfigurowane do konkretnych potrzeb. System wałków hydraulicznych o zróżnicowanej prędkości obrotowej, tarcza o średnicy 570 mm i grubości 20 mm jest wyposażona w 2 noże, rozdrabnia gałęzie o średnicy do 12 cm. Wydajność – zależnie od materiału i szybkości podawania : 2-4 m3/h.
 

Rębak CIP 1300 - dostępny w dwóch formatach: CIP 1300 H 13 – silnik Honda GX 390 o mocy 11 KM (8,2kW) i CIP 1300 H 20 – silnik Honda GX 630 o mocy 20,8 KM (15,5kW). System wałków hydraulicznych o zróżnicowanej prędkości obrotowej, tarcza o średnicy 570 mm i grubości 25 mm jest wyposażona w 2 noże, rozdrabnia gałęzie o średnicy do 13 cm. Obszerna gardziel – 96 x 67 cm. Wydajność – zależnie od materiału i szybkości podawania:  3-5 m3/h. Regulacja obrotowego komina wyrzutowego. System No-Stress zabezpiecza maszynę przez przeciążeniem układu napędowego. Wyposażenie konfigurowane do konkretnych potrzeb.
 

 
Rębak CIP 1500 - silnik Honda GX 690 o mocy 22,1 KM (16,5kW), system 2 wałków hydraulicznych o zróżnicowanej prędkości obrotowej oraz tarcza wyposażona w 2 noże tną gałęzie o średnicy do 15 cm. Obszerna gardziel – 108 x 77 cm. Regulacja obrotowego komina wyrzutowego. Wydajność – zależnie od materiału i szybkości podawania:  7-10 m3/h. System No-Stress zabezpiecza maszynę przez przeciążeniem układu napędowego. Wyposażenie konfigurowane do konkretnych potrzeb. 
za: mojahonda.pl
pg 

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności