Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
19.10.2017

Precyzyjniejsze przerzedzanie

Mechaniczne przerzedzanie kwiatów na drzewach owocowych wprowadzono około dwadzieścia lat temu. Dzisiaj służące do tego urządzenie Darwin, choć nie spełnia może idealnie oczekiwań sadowników,  jest używane w wielu krajach. Nowe jego wersje powinny się bardziej spodobać producentom jabłek.
Wirujące wrzeciono z elastycznymi „witkami” z tworzywa sztucznego zostało wzbogacone o system kamer i komputer pokładowy w kabinie ciągnika. Kamery systemu Darwin SmaArt w czasie rzeczywistym rejestrują obraz kwitnącego drzewa, do którego zbliża się ciągnik, a oprogramowanie komputera analizuje intensywność kwitnienia każdego drzewa z osobna. Na tej podstawie dobierają szybkość obrotów wrzeciona, co przekłada się na intensywność przerzedzania kwiatów. 
 
W zależności od wersji urządzenia może ono pracować do wysokości 1,475 m (Darwin 150) - 2,395 m (Darwin 250). Prędkość robocza wynosi 6-18 km/godz., prędkość obrotowa wrzeciona - 150-450 obr./min. W ciągu godziny można tym urządzeniem przeprowadzic przerzedzanie kwiatów na powierzchni 1,5-2,5 ha. 
 
Urządzenie zostało dostrzeżone na tegorocznej Agritechnice, gdzie otrzymało srebrny medal w kategorii innowacji.
 
za: fruit-tec.com

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności