Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
16.06.2016

Buraki, które udają się w poplonie

Buraki uprawiane jako poplon to doskonały towar do przechowywania. Nadaje się on do przetwórstwa i zaopatrzenia rynku warzyw świeżych od jesieni aż do czerwca kolejnego roku w przypadku najtrwalszych odmian. Dzięki tradycji spożycia buraków w naszym kraju wybór odmian – w tym nadających się do uprawy poplonowej jest spory.
Action F1 (Bejo Zaden)
Wczesny mieszaniec do zaopatrzenia rynku warzyw świeżych, przydatny do uprawy w różnych terminach, w tym jako poplon. Tworzy kuliste, intensywnie wybarwione korzenie bez jasnych, łykowatych pierścieni. Niezbyt bujne ulistnienie umożliwia gęsty wysiew nasion. Odmiana długo utrzymuje przydatność do zbioru i może być przechowywana do maja.


Action F1

Astar F1 (KHiNO POLAN)

Wczesna odmiana polecana do zaopatrzenia rynku warzyw świeżych i przetwórstwa oraz przechowywania. Skórka korzeni jest gładka, łatwa do płukania, w intensywnie wybarwionym miąższu pierścienie są słabo widoczne. Ze względu na płytkie korzenienie się i małą głowę jest przydatna do zbioru mechanicznego.


Astar F1

Babybeat RZ (Rijk Zwaan)
Odmiana polecana do sprzedaży na rynku warzyw świeżych, nadaje się również do przetwórstwa i uprawiana z siewu na początku lipca dobrze się przechowuje. Zgrubienia są wyrównane o gładkiej skórce i intensywnie wybarwionym miąższu bez skłonności do tworzenia białych pierścieni. Odmiana nadaje się do zbioru mechanicznego.


Babybeat RZ

Betako F1 (PlantiCo)
Mieszaniec o 115-dniowym okresie wegetacji o uniwersalnym zastosowaniu i bardzo dobrej trwałości przechowalniczej. Korzenie są kuliste, średniej wielkości o ciemnoczerwonej skórce, na przekroju intensywnie wybarwione bez wyraźnych pierścieni.


Betako F1

Boltardy (Syngenta)
Odmiana 2-, 3-kełkowa o 95-dniowym okresie wegetacji o uniwersalnym przeznaczeniu. Zgrubienia są gładkie, o kulistym kształcie, jednolicie ciemnoczerwone na przekroju, bez prążków i łykowatych pierścieni. Liście są krótkie i tworzą regularną rozetę.


Boltardy

Ceryl („Spójnia” HiNO)
Burak o 100-, 110-dniowym okresie wegetacji do przetwórstwa, zaopatrzenia rynku warzyw świeżych i długotrwałego przechowywania. Korzenie są kuliste, wyrównane, o delikatnej skórce. Rośliny są mało podatne na choroby.

Chrobry („Spójnia” HiNO)
Odmiana o okresie wegetacji wynoszącym 110 dni. Tworzy kuliste korzenie o intensywnie wybarwionym miąższu i słabo widocznych pierścieniach. Rośliny wykazują zwiększoną odporność na chwościka buraka. Odznacza się dużą zawartością betaniny i cukrów.


Chrobry

Czerwona Kula NOE („Spójnia” HiNO)
Odmiana osiągająca dojrzałość zbiorczą po 100–110 dniach wegetacji do użytku jesiennego oraz zimowego przechowywania. Tworzy kuliste korzenie, miąższ jest krwistoczerwony o słabo widocznych pierścieniach. Liście są średniej wielkości.Detroit (Kees Broersen Zaden)
Odmiana wielkokiełkowa o 115-dniowym okresie wegetacji polecana do zaopatrzenia rynku warzyw świeżych i przetwórstwa. Średniej wielości, kuliste korzenie są gładkie i intensywnie wybarwione; ulistnienie mocne. Korzenie nadają się do długiego przechowywania.

Detroid Dark Red 2 Christel (Alseed)
Bardzo wczesna odmiana polecana do siewu od czerwca do połowy sierpnia osiągająca dojrzałość zbiorczą po 58 dniach od siewu. Kuliste, intensywnie wybarwione korzenie nadają się do przechowywania. Rośliny dobrze dostosowują się do różnych warunków glebowych i są odporne na mączniaka rzekomego.

Karmazyn (PlantiCo)
Burak o 110-dniowymokresie wegetacji polecany do bezpośredniego spożycia i przechowywania. Kuliste, wyrównane zgrubienia o gładkiej skórce maja miąższ jednolitej, intensywnej barwy. Odmiana nie ma skłonności do kumulacji azotanów.


Karmazyn

Libero RZ (Rijk Zwaan)
Odmiana o okresie wegetacji wynoszącym ok. 100 dni przeznaczona do uprawy latem i jesienią na potrzeby „świeżego rynku” i przetwórstwa, nadaje się do długiego przechowywania. Kuliste zgrubienia o gładkiej skórce i intensywnej barwie miąższu nie tworzą zdrewniałych pierścieni. Liście są skrócone, a tempo przyrostu zgrubień korzeniowych jest szybkie.

Opolski (PlantiCo)
Burak o 110-dniowym okresie wegetacji, uniwersalnym zastosowaniu i dobrej trwałości przechowalniczej. Tworzy podłużne zgrubienia z zaokrągloną nasadą o purpurowobrązowej skórce i skorkowaceniu słabym do średniego. Miąższ jest silnie wybarwiony bez wyraźnie zaznaczonych pierścieni.

Rywal (KHiNO POLAN)
Wczesna odmiana do bezpośredniego spożycia i przetwórstwa, przydatna do przechowywania. Tworzy podłużne zgrubienia o gładkiej, delikatnej skórce i jednolicie wybarwionym miąższu o wysokiej zawartości cukrów.


Rywal

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności