Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
01.05.2015

Sałaty z fakturą i kolorem

Z roku na rok obserwuje się wzrost zainteresowania sałatami liściowymi. Przedstawiciele firm nasiennych polecają ciekawe odmiany z tego segmentu na 2015 rok.
W ostatnich 25 latach struktura spożycia i produkcji sałaty w naszym kraju uległa znaczącym zmianom. Zmalał udział w produkcji sałaty masłowej na rzecz kruchej, która jest teraz najchętniej wybieraną sałatą przez polskich konsumentów. Rośnie również znaczenie sałaty rzymskiej, a także sałat liściowych o barwnych różnokształtnych liściach, które sprzedaje się na sztuki lub w postaci gotowych do spożycia mieszanek. Przedstawiciele firm nasiennych polecają tego typu sałaty – z fakturą i kolorem - na obecny sezon.

Alseed (Bakker Brothers)
Delicato to sałata dębolistna, która sprawdza się w uprawie w polu i pod osłonami we wszystkich terminach produkcji. Otwarte główki o ciemnoczerwonej barwie błyszczących liści długo zachowują świeży wygląd.

Assor to sałata typu lollo rossa do uprawy we wszystkich terminach. Liście o rubinowoczerwonej barwie są mocno poskręcane na brzegach. Odmiana jest mało podatna na zamieranie brzegów liści.Delicato

Bayer CropScience (marka Nunhems)
Bartimer to sałata typu lollo bionda przeznaczona do produkcji w polu i pod osłonami przez cały sezon. Rozety liściowe odznaczają się szybkim wzrostem, osiągają średnią wielkość i dużą masę. Liście są mocne o intensywnej jasnozielonej barwie.

Cedar jest odmianą sałaty dębolistnej do produkcji w nieosłoniętym gruncie oraz pod osłonami przez cały sezon. Otwarte główki są średniej wielkości, dobrze wypełnione o intensywnie zielonych liściach.

Soltero to odmiana typu lollo rossa o intensywnie wybarwionych ciemnoczerwonych liściach (tzw. tripple red – potrójna czerwień) polecana do produkcji całorocznej w polu i pod osłonami. Rośliny o mocnych, błyszczących liściach rosną szybko i osiągają dużą masę, są tolerancyjne na przerastanie.Soltero

EJA (SEMO)
Zlatava to wczesna sałata typu lollo bionda polecana do uprawy w polu i pod osłonami Duże rozety o żółtozielonych liściach osiągają średnią masę 380 g.
 
Karminova to wczesna odmiana typu lollo rossa do uprawy przez cały sezon w polu i pod osłonami. Rozety liściowe o masie 350 g cechują się intensywną ciemnoczerwoną barwą liści.

Dubagold jest średnio wczesną odmianą sałaty dębolistnej do uprawy od wiosny do jesieni. Bardzo duże, otwarte główki o żółtozielonych liściach osiągają masę 500 g.Karminova

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności