Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Nowości w zwalczaniu chwastów w uprawie kukurydzy i ziemniaków

W tym roku HELM wprowadza dwa nowe produkty: Rimuron 25 WG (zawiera rimsulfuron) oraz Simbę 100 EC (zawiera mezotrion). Są to produkty zwalczające powschodowo chwasty w kukurydzy. Dodatkowo Rimuron 25 WG posiada rejestrację w ochronie ziemniaków. Maksymalna zalecana jednorazowa dawka środka Rimuron 25 WG w uprawie kukurydzy lub ziemniaka to 50g/ha. Simba 100 EC zalecana dawka przy jednorazym zabiego wynosi 0,75-1,5 l/ha.

Helm

Niedoceniania formulacja

Bazą każdego chemicznego środka ochrony roślin jest substancja aktywna, która działa destrukcyjnie na patogeny, szkodniki czy chwasty, do walki z którymi dany preparat jest dedykowany. Ten sam związek zsyntetyzowany w czystej postaci jest na ogół mało aktywny w środowisku naturalnym i tym samym jest nieskuteczny w niszczeniu agrofagów. 

Jatrejon

Nowe opakowania na środki ochrony roślin

W sezonie wiosennym środki ochrony roślin proponowane przez HELMa można będzie znaleźć w nowej szacie graficznej. Zmiana ma charakter globalny i wynika z większego zaangażowania firmy w sprzedaż i marketing na rynkach lokalnych. Dobór opakowań i etykiet ma podkreślić oryginalność produktów a kodyfikacja barwna ułatwić ropoznawania właściwej grupy produktów. Firma HELM AG z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) istnieje już 118 lat. W Polsce na rynku chemicznym jest obecna od roku 1990 a na rynku środków ochrony roślin od roku 2003.

Helm

#BarometrBayer: świat kręci się wokół żywności

Świat kręci się wokół żywności – to temat tegorocznej edycji badania opinii #BarometrBayer, przeprowadzonego na zlecenie firmy Bayer. To już siódma edycja badania. Celem projektu „#BarometrBayer“ jest diagnozowanie świadomości co do ważnych zjawisk społecznych. W poprzednich latach analizowano m.in. opinie Polaków o nauce, innowacyjności, gotowości do zmian. Najnowsze badanie obrazuje postawy Polaków wobec dostępu do żywności i wody, a także ochrony zasobów i zrównoważonego rolnictwa.

Bayer

Nowy środek zawierający tiofanat metylowy na polskim rynku

Helmtop 500 SC to pierwszy na rynku polskim odpowiednik preparatu opartego o tiofanat metylowy – bardzo ważny fungicyd w ochronie rzepaku, zbóż jak również jabłoni. Jest dostępny w ofercie firmy HELM. Firma HELM AG z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) istnieje już 118 lat. W Polsce na rynku chemicznym jest obecna od roku 1990 a na rynku środków ochrony roślin od roku 2003.

Helm

Komunikaty od Josa de Wita w Info – Karcie 2018

Holenderski doradca sadowniczy Jos de Wit będzie doradzał użytkownikom Info-Karty w 2018 roku. System wspomagania decyzji tworzony przez zespół doradców sadowniczych z firmy Agrosimex i ekspertów z Instytutu Agronomicznego Fertico znacznie poszerzy zakres informacji dostarczanych sadownikom. Od sezonu 2018 Info-Kartę współtworzyć będą doradcy z holenderskiego FruitConsult: Jos de Wit i Rene Albers.

Agrosimex

Polish Berry Cooperative promuje owoc i największą na świecie Konferencje Borówkową

Borówka ma znakomitą opinie wśród doradców żywieniowych. Określa się ją jako owoc przyszłości. Eksperci są zgodni, jest polecana wszystkim, w każdej diecie. Na świecie podbiła rankingi zdrowych owoców. Polscy producenci promują owoc w kraju, udało im się też stworzyć modę na polską borówkę na świecie. Wszystko dzięki współpracy promowanej również w innych sektorach rynku jagodowego.

PBC

New Holland prezentuje autonomiczny ciągnik do winnic T4.110F z systemem NHDrive

New Holland Agriculture partneruje firmie E. & J. Gallo Winery, największej rodzinnej winiarni na świecie oraz lojalnemu Klientowi specjalistycznych ciągników New Holland, w pilotażowym projekcie testującym technologię autonomiczną NH Drive zastosowaną w ciągnikach do winnic T4.110F. Ten pilotażowy program współpracy koncentruje się na zebraniu informacji zwrotnych, pochodzących z danych agronomicznych oraz od operatorów, na temat użytkowania tej technologii w codziennych pracach w winnicy. Celem ostatecznym jest zaś dostarczenie rozwiązań autonomicznych spełniających wymagania stawiane przez rzeczywistych hodowców winorośli.

New Holland

INNVIGO: spełniamy oczekiwania rolników

INNVIGO działa na polskim rynku od trzech lat. Z tej okazji 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia firmy i plany na najbliższą przyszłość. 

Innvigo

Erg System zmienia nazwę na bekuplast Spółka Akcyjna

18 stycznia 2018 r. Erg System S.A. pożegnała się ze swoją nazwą i od tego momentu będzie funkcjonować na rynku jako bekuplast S.A. Nastawienie na ciągły rozwój zadecydowało o wejściu Erg System S.A. do niemieckiej grupy bekuplast.

bekuplast
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności