Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Nowy środek zawierający tiofanat metylowy na polskim rynku

Helmtop 500 SC to pierwszy na rynku polskim odpowiednik preparatu opartego o tiofanat metylowy – bardzo ważny fungicyd w ochronie rzepaku, zbóż jak również jabłoni. Jest dostępny w ofercie firmy HELM. Firma HELM AG z siedzibą w Hamburgu (Niemcy) istnieje już 118 lat. W Polsce na rynku chemicznym jest obecna od roku 1990 a na rynku środków ochrony roślin od roku 2003.

Helm

Komunikaty od Josa de Wita w Info – Karcie 2018

Holenderski doradca sadowniczy Jos de Wit będzie doradzał użytkownikom Info-Karty w 2018 roku. System wspomagania decyzji tworzony przez zespół doradców sadowniczych z firmy Agrosimex i ekspertów z Instytutu Agronomicznego Fertico znacznie poszerzy zakres informacji dostarczanych sadownikom. Od sezonu 2018 Info-Kartę współtworzyć będą doradcy z holenderskiego FruitConsult: Jos de Wit i Rene Albers.

Agrosimex

Polish Berry Cooperative promuje owoc i największą na świecie Konferencje Borówkową

Borówka ma znakomitą opinie wśród doradców żywieniowych. Określa się ją jako owoc przyszłości. Eksperci są zgodni, jest polecana wszystkim, w każdej diecie. Na świecie podbiła rankingi zdrowych owoców. Polscy producenci promują owoc w kraju, udało im się też stworzyć modę na polską borówkę na świecie. Wszystko dzięki współpracy promowanej również w innych sektorach rynku jagodowego.

PBC

New Holland prezentuje autonomiczny ciągnik do winnic T4.110F z systemem NHDrive

New Holland Agriculture partneruje firmie E. & J. Gallo Winery, największej rodzinnej winiarni na świecie oraz lojalnemu Klientowi specjalistycznych ciągników New Holland, w pilotażowym projekcie testującym technologię autonomiczną NH Drive zastosowaną w ciągnikach do winnic T4.110F. Ten pilotażowy program współpracy koncentruje się na zebraniu informacji zwrotnych, pochodzących z danych agronomicznych oraz od operatorów, na temat użytkowania tej technologii w codziennych pracach w winnicy. Celem ostatecznym jest zaś dostarczenie rozwiązań autonomicznych spełniających wymagania stawiane przez rzeczywistych hodowców winorośli.

New Holland

INNVIGO: spełniamy oczekiwania rolników

INNVIGO działa na polskim rynku od trzech lat. Z tej okazji 16 lutego w restauracji Belvedere w warszawskich Łazienkach odbyła się konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały dotychczasowe osiągnięcia firmy i plany na najbliższą przyszłość. 

Innvigo

Erg System zmienia nazwę na bekuplast Spółka Akcyjna

18 stycznia 2018 r. Erg System S.A. pożegnała się ze swoją nazwą i od tego momentu będzie funkcjonować na rynku jako bekuplast S.A. Nastawienie na ciągły rozwój zadecydowało o wejściu Erg System S.A. do niemieckiej grupy bekuplast.

bekuplast

Syngenta na targach TSW 2018

W dniach 10 – 11 stycznia w nowoczesnym obiekcie konferencyjno – targowym Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie z dużym rozmachem zorganozowano Targi Sadowniczo – Warzywnicze TSW 2018. W tegorocznych konferencjach i spotkaniach targowych wzięły udział tysiące zwiedzających.

Syngenta

Aminokwasy nie tylko interwencyjnie

Nowoczesne rolnictwo wiąże się z intensywną produkcją, która ukierunkowana jest nie tylko na poprawę ilości, ale przede wszystkim jakości plonu oraz zwiększenie rentowności gospodarstw. Najkorzystniej, gdy cel ten udaje się osiągnąć przy ograniczeniu użycia nawozów sztucznych i pestycydów. Tego wymaga się od świadomych producentów.

Intermag

Teraz jeszcze szybciej i łatwiej: royalbrinkman.pl na smartfonach!

Royal Brinkman przedstawia nową odsłonę sklepu internetowego w wersji mobilnej, która pozwala na jeszcze szybsze i łatwiejsze składanie zamówień internetowych oraz przesyłanie pytań o produkty. W ten sposób firma inwestuje w dalszą cyfryzację i ponownie poprawia użyteczność.

Royal Brinkman

Ochrona jabłoni wzmocniona kaptanem

Tej wiosny będzie możliwa ochrona jabłoni przed parchem z użyciem kaptanu od INNVIGO. Z końcem grudnia 2017 r. uzyskał rejestrację preparat LEKARO 80 WG zawierający 800 g/kg kaptanu.

Innvigo
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności