Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Ekspansja LED w sektorze ogrodnictwa szklarniowego

Oszczędność energii, redukcja kosztów, bezpieczeństwo roślin i wzrost plonów – takich korzyści szukają producenci żywności i operatorzy szklarni. Odpowiedzią na te potrzeby stał się projekt LED Light for You (LLFY). Partnerzy LLFY Osram Opto Semiconductors, Cezos, Mechatronix i LEDiL stworzyli modułowy Developer Kit, który pomoże projektantom i producentom opraw oświetleniowych przyspieszyć testy oraz proces rozwoju systemów oświetlenia ogrodniczego.    

Osram

Zdrowe jabłka z każdej chłodni

Polskie sadownictwo to nie tylko rozległe „zagłębia” jabłkowe i silne grupy producenckie. To także kilkuhektarowe sady na trudniejszych w uprawie terenach, skąd dostarczane są jabłka na lokalne rynki, które mają specyficzne wymagania. Niezależnie od wielkości sadu i rynku zbytu najważniejsza jest jakość i jędrność owoców, szczególnie tych przechowywanych aż do wiosny. Można zadbać o nie w prosty sposób stosując preparat FruitSmart, o czym przekonał się niedawno sadownik z okolic Limanowej. 

Innvigo

Kompaktowa sortownica

Green Sort (www.greensort.pl) to innowacyjna kompaktowa sortownica z kamerą dedykowana gospodarstwom od 5 do 20 ha sadu. Dotychczas sadownicy praktycznie nie mieli możliwości posiadania nowoczesnej sortownicy. Maszyny które są dostępne na rynku, mają ogromne wydajności i są ekonomicznie nieuzasadnione w mniejszych gospodarstwach. Stąd pojawił się pomysł prostej w budowie kompaktowej sortownicy z kamerą, na którą byłoby stać każdego sadownika.

Green Sort

Srebro dla Cydru Lubelskiego Lodowego

W IX Konkursie Polskich Win i Cydrów o Medal Enoexpo 2017 Cydr Lubelski Lodowy otrzymał srebrny medal. - Nasza próba rozwijania specjałów regionalnych, szczególnie trudnych gatunków cydru, została doceniona – komentuje Robert Ogór, prezes Ambry, producenta Cydru Lubelskiego.

Ambra

ILIP na targach Fruit Attraction i Eat2Go

ILIP, producent plastikowych opakowań dla owoców i warzyw, będzie wystawiać się na targach Fruit Attraction oraz Eat2Go (18-20 października 2017 r).

ILIP

Ergonomiczna kompletacja - razy dziewięć!

STILL Polska wprowadza na rynek nową serię rozwiązań dla kompletacji, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom z obszaru ergonomii zwiększają wydajność procesów. Pojazdy linii OPX pozwalają oszczędzać cenne sekundy - bez zmniejszenia komfortu i bezpieczeństwa pracy.

Still

Podwójne targi z innowacjami. expoSE i expoDirekt

Producenci owoców miękkich oraz szparagów spotkają się w Karlsruhe w dniach 22-23 listopada na targach expoSE i expoDirekt.   

vsse

Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody

Nacisk na optymalizację kosztów oraz zachowanie najwyższych standardów BHP w rolnictwie i to zarówno w hodowli zwierząt jak i uprawie roślin sprawia, że technologia czyszczenia pod wysokim ciśnieniem jest najbardziej pożądana do utrzymania czystości w gospodarstwie rolnym. Specyfika branży i duża ilość trudnych do usunięcia zabrudzeń powoduje, że najlepiej sprawdzą się urządzenia z podgrzewaniem wody. Dlaczego? Powodów jest kilka. W trwającej od października do grudnia 2017 promocji „Czysty profesjonalizm” firma Kärcher przygotowała nie lada gratkę, na którą każdy rolnik powinien zwrócić uwagę

Karcher

Kubota przedstawia następcę serii B20

Podczas tegorocznej edycji targów Zieleń to Życie w Warszawie, Kubota zaprezentowała nowe ciągniki kompaktowe serii B1. W skład najnowszej serii wchodzą cztery maszyny o mocach od 12 do 24 KM – Kubota B1121, B1161, B1181 oraz B1241. Jest to ulepszona wersja najpopularniejszej serii ciągników kompaktowych japońskiego producenta.

Kubota

Kubota wprowadza do oferty kosiarkę benzynową

Oferta kosiarek japońskiego producenta poszerzyła się o kosiarkę benzynową Z122R, która sprawdzi się nie tylko w profesjonalnych zastosowaniach. Premiera nowego modelu miała miejsce na targach Zieleń to życie w Warszawie.

Kubota
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności