Zmarł Tomasz Czerwiński – wieloletni pracownik firmy Syngenta Polska

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 8 stycznia br. zmarł Tomasz Czerwiński, wieloletni pracownik firmy Syngenta Polska i ceniony kolega.

Zaproszenie na webinarium pt. Drzewa w miastach – moda czy rozsądek?

Drzewa w miastach (i pozostałe rośliny) nazywane są coraz częściej „zieloną infrastrukturą”, bowiem w znaczący sposób wpływają na poprawę warunków życia mieszkańców.

Trawy ozdobne – nie tylko w miastach

Za nami kolejne webinarium, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Tym razem firma Plantpress Sp. z o.o. zaprosiła 14 stycznia na wykład dr Moniki Henschke dotyczący ozdobnych traw. Prelegentka skupiła się na gatunkach przydatnych do sadzenia w miastach, ale chyba każdy, kto uczestniczył w spotkaniu skorzystał z przekazanej na nim wiedzy, nawet, jeśli nie zajmuje się terenami zieleni miejskiej.

Plantarium 2021 tym razem we wrześniu

Międzynarodowe targi roślin ozdobnych Plantarium 2021 w Holandii zaplanowano w tym roku w dniach 1-3 września. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenie uczestnictwa dla wystawców będzie jednak możliwe tylko w kwietniu.

Nowoczesne systemy w służbie roślin – Arboretum Wirty

Najstarszy Leśny Ogród Botaniczny w Polsce – Arboretum Wirty zlokalizowany jest w okolicach Starogardu Gdańskiego, w gminie Zblewo. Na jego terenie znajduje się w pełni zautomatyzowana szklarnia, która pozwala na hodowlę chronionych i rzadkich roślin.

Rośliny doniczkowe – ważny temat webinarium 5.01.2021[VIDEO]

Zorganizowane 5 stycznia przez firmę Plantpress Sp. z o.o. webinarium pt. Rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze, które poprowadził dr Piotr Czuchaj z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Dla nas, organizatorów, jest to powód do radości, ale też dowód, jak ważny i nieustająco aktualny jest temat zanieczyszczeń powietrza i możliwości wykorzystania "zielonych" filtrów w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.

Solidne krzesła ogrodowe – poradnik wyboru dla laika

Materiał Partnera Witek.pl
Wypoczynek w ogrodzie jest dla Ciebie ważny? Zapoznaj się z kilkoma poradami na temat wyboru krzeseł ogrodowych!Wypoczynek w ogrodzie jest dla Ciebie ważny? Zapoznaj się z kilkoma poradami na temat wyboru krzeseł ogrodowych!

Zaproszenie na webinarium pt. Trawy ozdobne

Trawy ozdobne są obecnie jedną z ważniejszych grup roślin wykorzystywanych na terenach zieleni miejskiej. Cenione są przede wszystkim za duże walory ozdobne – tworzą one długie, wąskie liście, które dodają lekkości kompozycjom na rabatach, oraz atrakcyjne kwiatostany w stonowanych barwach.

Pierwsza od 17 lat podwójna medalistka

Nowa mieszańcowa odmiana cynii z grupy Profusion (mieszańce Zinnia angustifolia i Z. elegans, wprowadzone na rynek w 1999 r.) z firmy Sakata Seed – ‘Profusion Red Yellow Bicolor’ została w tym roku doceniana aż w dwóch prestiżowych konkursach kwiaciarskich na różnych kontynentach.

Szarość życia i nadzieja – Kolory Roku 2021

Po raz drugi w historii Instytut Kolorów Pantone zamiast jednego wybrał dwa kolory roku 2021. Będą nimi kojący szary – Ultimate Grey i optymistyczny żółty – Illuminating Yellow.