Program Ochrony Roślin Warzywnych na rok 2023 już w sprzedaży

Program Ochrony roślin Warzywnych 2023
W tegorocznej edycji Programu Ochrony Roślin Warzywnych 2023 wydanego przez Wydawnictwo Plantpress znajdziecie najbardziej aktualne informacje o środkach ochrony zarejestrowanych w uprawie warzyw uprawianych w gruncie i pod osłonami, a także szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków. Warto również mieć na uwadze informacje o preparatach wycofywanych w 2023 roku, wraz z datą do kiedy można dany środek stosować.

Ochrona warzyw z coraz krótszą listą substancji aktywnych nie należy do prostych zadań – widać to choćby w ochronie przed szkodnikami. W roku 2022 lista dostępnych preparatów po raz kolejny zmniejszyła się co utrudnia nie tylko skuteczną ochronę, ale także rotacje substancji aktywnych. Kluczowy jest więc monitoring chorób i szkodników oraz właściwy dobór zarówno preparatu, jak i terminu zabiegu.

Tutaj możesz kupić Program Ochrony Roślin Warzywnych  2023 —-Link do sklepu

Jednocześnie na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań biologicznych, które można wykorzystywać do ochrony warzyw. Eksperci nie mają jednak wątpliwości. Jeśli chcemy utrzymać plonowanie i jakość na najwyższym poziomie musimy korzystać również z konwencjonalnych środków ochrony roślin. Rozwiązania biologiczne mogą być natomiast doskonałym uzupełnieniem programu ochrony.

KLIKNIJ TU i przejdź do strony sklepu Wydawnictwa Plantpress, by zakupić Program Ochrony Roślin Warzywnych na 2023 lub otrzymaj go w pakiecie przy rocznej prenumeracie czasopisma WARZYWA.

Zachęcamy do zakupu Programu Ochrony Roślin Warzywnych na rok 2023, który stanowi zbiór najważniejszych informacji o:

– wszystkich zarejestrowanych i dostępnych w handlu środkach ochrony roślin oraz ich stosowaniu w uprawach warzyw w gruncie i pod osłonami;
– w przypadku preparatów wycofywanych w 2023 roku – data do kiedy można dany środek stosować;
– ułatwiające wyszukiwanie listy alfabetyczne środków: fungicydy, zoocydy, herbicydy …
– szczegółowy program ochrony dla poszczególnych gatunków (zgodnie z fazami rozwojowymi roślin…);
– inne przydatne informacje (m.in. kody IRAC i FRAC…).

Źródło: Warzywa.pl

Related Posts

None found

Poprzedni artykułMniej jabłek w polskich chłodniach – nowy raport WAPA
Następny artykułTruskawki – grunt czy osłony? – spotkanie online 9 marca 2023

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz treść komentarza
Wpisz swoje imię

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.