AGRO PREMIERY 2023 w Poznaniu

Od dziś do niedzieli włącznie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się targi POLAGRA PREMIERY, podczas których prezentowane są nowości produktowe, światowe agro premiery oraz innowacyjny sprzęt rolniczy.

Za nami trzecie spotkanie Klubu Gruszowego

Pomimo deszczowej aury frekwencja na 3 spotkaniu Klubu Gruszowego dopisała. W gospodarstwie państwa Piaseckich odbył się pokaz zimowego cięcia grusz, ale to nie wszystko…

Jest zgoda, aby sprzedawać rolnikom nawozy w hurtowych cenach

– Jest bardzo jednoznaczny komunikat Komisji [Europejskiej] pozwalający na pomoc dla zakładów produkujących nawozy. Do 150 mln euro kraje na jedno przedsiębiorstwo mogą przeznaczyć taką pomoc publiczną – mówił podczas wczorajszej konferencji w Senacie unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Jakie wapno do wapnowania pola najlepiej wybrać?

Materiał Partnera POLCALC
Wapnowanie gleby jest w Polsce koniecznością, gdyż większość ziem ma odczyn kwaśny. Nie wszystkie rośliny radzą sobie na kwaśnym podłożu. Dlatego dzięki zabiegowi wapnowania można ustabilizować w glebie poziom pH.

#5 Komunikat sadowniczy Mateusz Nowacki. Będą przymrozki? 16.05.2022

Prognozy przewidują wystąpienie przymrozków. Czy jeśli dojdą do skutku uszkodzenia w tej fazie wegetacyjnej będą duże? Jakie czynniki mają na to wpływ? Przymrozki to jednak nie jedyny temat, o którym rozmawiamy w nowym komunikacie sadowniczym z Mateuszem Nowackim z AgroFresh.

Jagodniki: uprawa borówek, truskawek i malin

Materiał Parnera TARGET
Gdy zapytać o najwspanialsze, owocowe smaki lata, to na czołowych miejscach zawsze pojawią się cudowne smaki świeżych truskawek, malin czy borówek. A jeśli jeszcze owoce pochodzą z własnej uprawy, to smak i wartość tych owoców jest nie do przecenienia. Czym jest jagodnik? Jak go założyć? Jak pielęgnować krzewy, by bujnie obrodziły? Jakie wymagania mają poszczególne rośliny? Ich uprawa nie jest nazbyt skomplikowana, jeśli pozna się ich podstawowe wymagania.

100-lat ogrodnictwa w SGGW [Zdjęcia]

W piątek, 15 października wykładowcy, pracownicy, absolwenci Wydziału Ogrodniczego SGGW oraz zaproszeni goście spotkali się podczas uroczystych obchodów 100-lecia ogrodnictwa w SGGW.

Nowe odmiany pomidora już są!

W Instytucie Ogrodnictwa - PIB jest realizowany program hodowli nowych odmian pomidora. Wyhodowano już nowe kreacje: Czajka F1 i Gracja F1

Wiśnie deserowe o bezbarwnym soku

‘Galena’ to przypadkowa siewka powstała z wolnego zapylenia odmiany ‘Groniasta z Ujfehertoi’, uzyskana w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach. Jest to wiśnia deserowa, w typie „szklanki”, ale o bezbarwnym soku.

Legenda padła. Sąd ogłosił upadłość Ursusa

Po wielu latach problemów finansowych legendarny, polski producent ciągników musi złożyć broń. Sąd w Warszawie nie zgodził się na postępowanie sanacyjne i ogłosił upadłość Ursusa.