Zbiór ziemniaków dwurzędowym kombajnem AVR Spirit 9200. Jak maszyna poradziła sobie w polu? [VIDEO]

Maszyna rolnicza do zadań specjalnych, czyli dwurzędowy kombajn AVR Spirit 9200. Możliwości maszyny i to, co oferuje ona rolnikom, zobaczyliśmy na własne oczy podczas I Ogólnopolskich Targów Ziemniaczanych w Gronowicach, kiedy wyjechała w pole mimo trudnych warunków pogodowych. Jak sprawdziła się przy zbiorze ziemniaków?

Aktualne ceny kapusty w markecie. Klient płaci kilkukrotnie więcej niż u rolnika

Aktualne ceny kapusty w markecie są czterokrotnie lub nawet pięciokrotnie wyższe niż ceny u rolnika. Klient płaci krocie, pojawiają się wzmianki o paragonach grozy, a rolnik otrzymuje za swoją ciężką prace grosze.

Import ogórków z Rosji. Kto na to pozwala?

Sezon na polskie ogórki wciąż trwa. Na rynku pojawił się jednak konkurencyjny produkt. Ogórki, jak się okazuje, sprowadzane są z Rosji. Krajowi plantatorzy zadają sobie tylko jedno pytanie… Kto na to wszystko pozwala?

Młody Rolnik 2023 – ruszył nabór. Sprawdź za co można otrzymać punkty kwalifikacyjne?

W 2023 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jako agencja płatnicza po raz pierwszy przeprowadzi nabory wniosków w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Nabór wniosków w ramach programu Młody rolnik rozpoczyna się już jutro, sprawdzamy zatem wymagania jakie trzeba spełnić, aby otrzymać fundusze oraz tegoroczną punktację, wg której ustalana będzie klasyfikacja do naboru.

Jakie ceny bobu w połowie sierpnia? Aktualna sytuacja na rynku [16.08.2023]

Tak jak wspominaliśmy w jednym z ostatnich artykułów, sezon na bób dobiega ku końcowi. Warzywo stało się towarem delikatesowym. Podaż z dnia na dzień jest coraz niższa, natomiast ceny uzyskiwane przez producentów pną się w górę.

Aktualne ceny pomidorów na rynku w Broniszach [16.08.2023]

Na rynku hurtowym w Broniszach do pomidorów czerwonych i malinowych dołączył w ostatnich tygodniach produkt pochodzący z upraw polowych. Jak kształtuje się sytuacja? Jakich stawek mogą oczekiwać producenci?

Aktualne ceny młodych ziemniaków w Polsce. Irgi jest mniej, a jej ceny są wyższe...

Na rynku hurtowym w Broniszach ceny krajowych ziemniaków młodych są zróżnicowane. Wszystko zależy od odmiany. Wśród ofert jest bowiem zauważalnie mniej ziemniaków o białym miąższu, czyli znanej nam Irgi.

Trudny okres dla producentów rzodkiewki. Jakie ceny na rynku? [04.07.2023]

Okres wakacyjny, podczas którego możemy zaobserwować mniejszy popyt na rynku, pozostaje dość trudny dla wszystkich producentów. Niemniej… W przypadku rzodkiewki znaczące są również warunki pogodowe. Producenci, łącząc obie powyższe kwestie, muszą więc być niezwykle elastyczni.

Dzień Ogórka Polowego – Zaproszenie, 23 lipca 2023

Zapraszamy na Dzień Ogórka Polowego w dniu 23 lipca (niedziela). Będziemy gościć w gospodarstwie Damiana Micyka w Szarkówce (32-250 Charsznica), który postawił na uprawę ogórka gruntowego na folii, z zastosowaniem fertygacji.

Dotacje z programu Młody Rolnik to 200 tys. zł. Warunki, termin naboru, wymagania (video)

Nabór do programu Młody Rolnik rozpocząć się ma 30 czerwca potrwać do 30 lipca tego roku. W obecnym wydaniu nastąpiły dość istotne zmiany, jeżeli przede wszystkim o kwotę, która uległa zwiększeniu do wspomnianych 200 tys. Niemniej jednak to nie jedyne zmiany.