Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Ochrona jabłoni w czasie kwitnienia

Kwitnienie to newralgiczny okres w rozwoju drzew - zwykle właśnie wtedy nasilają się kłopoty ze zwalczaniem parcha jabłoni.

Bayer

Z siarką efektywniej

Niezależnie od panującej prosperity lub jej braku powinniśmy zwracać uwagę na efektywność ponoszonych przez nas nakładów: na zakup materiału siewnego, nawozy doglebowe czy środki ochrony roślin. Coraz częściej wybieramy bardzo nowoczesne, wysokowydajne odmiany, których zakup wiąże się zwykle ze sporymi wydatkami, a zapominamy o tym, że takie właśnie odmiany potrzebują bardzo precyzyjnego, zbilansowanego, dostosowanego do potrzeb nawożenia. Zbilansowane nawożenie wydaje się właśnie jednym z kluczy do efektywnego wykorzystania nakładów, z uwagi na to, że uwzględnia właściwe stosunki pomiędzy głównymi składnikami pokarmowymi, co wpływa na efektywne ich wykorzystanie przez rośliny.

Niezależnie od panującej prosperity lub jej braku powinniśmy zwracać uwagę na efektywność ponoszonyc

Grunt to dobra glebogryzarka

Przygotowanie podłoża za pomocą odpowiedniej glebogryzarki staje się pracą bezwysiłkową  i sprawnie wykonaną w szybkim tempie, w krótkim czasie. „W rolnictwie i dla profesjonalistów mocna i wydajna glebogryzarka oraz ciągnik jednoosiowy z osprzętem do spulchniania gleby są jednymi z podstawowych narzędzi pracy. Nowoczesne maszyny są coraz lepiej – coraz bardziej precyzyjnie dostosowane do potrzeb użytkowników.

Honda

Przycinamy żywopłot na wiosnę

Wiosna to nie tylko czas robienia porządków w domu, ale także w naszym ogrodzie. Długa zima spowodowała uśpienie roślinności. Jak w odpowiedni sposób zadbać o przygotowanie ogrodu po przebudzeniu, gdy już za żywopłotem czeka najbarwniejsza pora roku? Wbrew pozorom formułowanie żywopłotów jest pracą, która wymaga precyzji i ogromnej cierpliwości. GARDENA radzi w jaki sposób osiągnąć najlepszy efekt.

Gardena

Wybierz glebogryzarkę idealną do swojego ogrodu

Z początkiem wiosny warto zadbać o właściwe przygotowanie gruntu. To przecież w nim będziemy siać lub sadzić owoce, warzywa, kwiaty, czy zakładać trawnik. Szpadel nie sprawdzi się przy dużym terenie, ponadto obciąża plecy. W takich momentach warto sięgnąć po glebogryzarkę – maszynę, która wykona niezbędną pracę bez wysiłku ogrodnika. Husqvarna radzi jak dobrać odpowiednią glebogryzarkę do danego ogrodu.

Husqvarna

Husqvarna dba o królewskie ogrody w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęła współpracę z firmą Husqvarna. W ramach umowy Husqvarna dostarcza do parku przy Pałacu królewskim w Wilanowie profesjonalny sprzęt, który pozwala jeszcze lepiej zadbać o wymagające tereny wokół Pałacu. Maszyny akumulatorowe Husqvarna pozwalają nie tylko pielęgnować ogród w ciszy, ale również są wydajniejsze i pozwalają operatorom na ciągłą pracę bez jej przerywania.

Husqvarna

Narzędzia ogrodnicze dla leniwych – pracuj w ogrodzie bez w wysiłku

Każdy z nas dąży do tego, aby tę praca zajmowała nam jak najmniej czasu i żeby była wykonana skutecznie. Pielęgnacja GGogrodu, przy nadchodzących wiosennych porządkach nie musi nam się kojarzyć tylko z dużym wysiłkiem, czy poświęceniem cennego czasu. GARDENA oferuje szeroki wachlarz produktów dla leniwych, czyli narzędzi, które ułatwią nam pracę w ogrodzie i zaoszczędzą nasz czas.

Gardena

Wspomaganie ochrony

Od wielu lat naukowcy, ale także komercyjne firmy poszukują różnego typy rozwiązań wspomagających ochronę roślin warzywnych przed chorobami i szkodnikami. Działania te nabierają ogromnego znaczenia w obliczu wprowadzonej ostatnio Integrowanej Ochrony oraz wzrostu zainteresowania produkcją ekologiczną. Działania te są także istotne w związku ze zmniejszającą się liczbą substancji czynnych dostępnych dla producentów i powszechnym prawdopodobieństwem wystąpienia odporności sprawców chorób na fungicydy. Do działania w tej kwestii motywuje także wzrost zainteresowania rynku konsumentów produktami ekologicznymi.

Intermag

Złoto dla Hondy na Międzynarodowych Targach GARDENIA 2016

25 lutego 2016r. w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016 odbyła się uroczysta Gala wręczenia Złotych Medali maszynom i urządzeniom do pielęgnacji ogrodu wyróżnionym przez Sąd Konkursowy. W tym roku zaszczytną nagrodę otrzymał robot koszący Honda Miimo oraz ogrodowy zestaw akumulatorowy Honda. Nagrody, w imieniu Honda i Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce odebrali: Takashi Nambu – Prezes, Paweł Porucznik – Dyrektor Generalny Aries Power Equipment i Gary Castle – Dyrektor Sieci Sprzedaży Honda Europe.

Honda

Ciągniki Kubota tańsze na wiosnę!

Marka Kubota rozpoczyna tegoroczny sezon od mocnych obniżek. Promocja rabatowa dotyczy aż 8 traktorów, a zaoszczędzić można nawet 24 600 zł brutto!

Kubota
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności