Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Jak przechowywać owoce?

Zanim owoce i warzywa trafią do naszych domów, muszą przejść długą drogę z pól i sadów, przez magazyny, po chłodnie i sklepy. Na wygląd owoców i warzyw na regale sklepowym czy na straganie znaczący wpływ ma zastosowany sposób przewożenia i magazynowania.

Georg Utz

Nissorun Strong 250 SC – jeszcze silniejsze uderzenie w przędziorki

Przędziorki, najważniejsza a zarazem najliczniejsza rodzina roztoczy będących szkodnikami wielu gatunków roślin, corocznie stanowią poważny problem w sadach towarowych. Ich zwalczanie nawet doświadczonym producentom przysparza wielu trudności. Brak jednorodnego schematu ochrony, plastyczność w przystosowywaniu się tych pajęczaków do warunków siedliskowych oraz łatwość selekcji ras odpornych na działanie chemicznych środków ochrony roślin czyni walkę z tymi niewielkich rozmiarów szkodnikami ogromnym wyzwaniem.

Sumi Agro

Honda ponownie wyróżniona - Złote Medale 2017 MTP

Kolejne urządzenia Honda do pielęgnacji zieleni otrzymały prestiżowe Złote Medale 2017 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku wyróżniono cieszące się uznaniem użytkowników wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji ogrodu oraz kosiarkę HRX 537 VKE służącą do koszenia i  mulczowania trawy oraz zbierania i mielenia liści. Złote Medale odebrali podczas uroczystej Gali Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2017 w imieniu Honda i Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce: Takashi Nambu – Prezes oraz Paweł Porucznik – Dyrektor Generalny Aries Power Equipment.

Honda

Urządzenia ogrodnicze na zimowym urlopie

Nadszedł czas odpoczynu dla kosiarek, kos, glebogryzarek czy nożyc do żywoplotów. Po ostatnim, ciełym i wilgotnym sezonie, który sprzyjał częstemu koszeniu trawy i intensywnej eksploatacji głównie urządzeń do koszenia, maszynom tym należy się zimowy urlop. Większość użytkowników kosiarek rutynowo chowa je po ostatnim koszeniu w garażu czy komórce i zapomina o nich aż do wiosny. Bez ich oczyszczenia, sprawdzenia stanu technicznego, wymiany niektórych materiałów eksploatacyjnych. Natomiast problemy mogą się pojawić wiosną, tuż przed pierwszym koszeniem. Wówczas, przebudzenie  z zimowego snu właściciela kosiarki może okazać się stresujące i kosztowne. Powody mogą być rózne: silnik się nie uruchamia, długie oczekiwanie w kolejce do serwisu.

Honda

Sprzątamy liście!

Przyszła jesień. Liście już codziennie spadają z drzew. Mimo iż wyglądają pięknie, pamiętajmy, żeby dokładnie usunąć je przed zimą. Jeśli tego nie zrobimy, zalegające liście zablokują dostęp słońca do trawnika, a pod śniegiem mogą stać się nawet podłożem szkodliwych dla roślin grzybów. Co więcej, sprzątanie liści z chodnika jest obowiązkiem właściciela posesji, a za jego niedopełnienie grożą mandaty. Zatem narzędzia w dłoń i sprzątamy!

Bosch

Sposób na liście. Sprawne sprzątanie i praktyczna utilizacja

Wraz z nastaniem jesieni i opadaniem liści, prace związane z utrzymaniem porządku i sprzątaniem leżących wszędzie liści wymagają większej intensywności i szybkościa działania. Chodniki, alejki, przystanki, parkingi przykryte warstwą liści utrudniają poruszanie się, a  te przesiąknięte wilgocią - stwarzają dodatkowe zagrożenie poślizgnięciem się i wypadkiem. Zadanie zamiatania liści jest tym trudniejsze, że drzewa i krzewy nie zrzucają ich jednorazowo, lecz stopniowo. Dlatego ich sprzątanie powinno być wykonywane na bieżąco i systematycznie.

Honda

Nowy herbicyd- czy zaskoczył skutecznością w walce z wierzbownicą tak jak obiecywał producent?

Szkodliwość chwastów w uprawach sadowniczych to temat, o którym nie możemy zapominać. Stanowią one konkurencję w dostępie do wody, substancji pokarmowych, są miejscem schronienia dla gryzoni oraz mogą wpływać na przemarzanie kwiatów na drzewach. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na odpowiednie plonowanie drzew oraz ich wzrost. Rok 2016 przyniósł sadownikom nowe narzędzie do walki z chwastami. Swoją premierę miał produkt Raptor 263 SC, herbicyd zarejestrowany do stosowania w sadach jabłoniowych. Jak produkt sprawdził się w pierwszym roku stosowania? Jaka jest opinia sadowników na temat skuteczności produktu?

Arysta LifeScience

Szybkie i skuteczne pompowanie

Pojawienie się wody, zwłaszcza tej niepożądanej i w nadmiarze podczas prac stanowi poważne zagrożenie dla jakości i harmonogramu inwestycji. Przyczyn podtopień czy zalania terenu budowy może być wiele i często jest to skutek wystąpienia kilku z nich jednocześnie – intensywne opady, zaniedbany system melioracji na danym terenie, pęknięcie rury, podniesienie się poziomu wód gruntowych czy powódź i podtopienia.

Honda

POM Brodnica zmienia wizerunek

Widać już pierwsze efekty działań KFMR Krukowiak, nowego właściciela POM Brodnica. Po zakupie firmy pod koniec czerwca nowy prezes POM Brodnica Seweryn Borkowski, kierujący także KFMR Krukowiak, rozpoczął proces modernizacji firmy z Brodnicy. Co prawda najbardziej intensywne prace dotyczą organizacji i technologii produkcji, ale ich efekt na zewnątrz jeszcze nie jest dobrze widoczny. Za to bardzo dobrze widać zmiany wizualne.

Krukowiak

Jakość maszyn a skuteczność zagęszczania podłoża

Wiele prac budowlanych i remontowych przy inwestycjach różnego formatu, wymaga dokładnego i solidnego zagęszczenia podłoża, by stworzyć stabilny grunt pod przyszłą budowę. Zagęszczenie i stabilizację podłoża uzyskuje się za pomocą wibracji lub impulsów. Dobór techniki i stosownej maszyny zależy m. in. od rodzaju podłoża oraz warunków pracy, np. parametrów powierzchni. Najważniejszym jednak czynnikiem decydującym o skutecznym i efektywnym zagęszczeniu gruntu jest jakość maszyny oraz prawidłowy jej dobór.

Mikasa
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności