Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Grupa Azoty nawiązała współpracę z Texas A&M University oraz PZPRZ

III studyjna wizyta polskich liderów rolnictwa w Teksasie, USA - to projekt, który obecnie realizowany jest w ramach tej współpracy, ma na celu dostarczenie doświadczeń, które mogą być przenoszone na grunt polskiego rolnictwa.

Grupa Azoty

Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

Firma AllOrganic wprowadziła na polski rynek innowacyjny, organiczny nawóz dolistny Organic Green Gold (OGG), wyprodukowany na bazie żywych alg (chlorella), do stosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Produkt może poprawić wydajność upraw nawet o 30%.

AllOrganic

Sezon na kosiarki. Uważaj na gwarancję

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Przydomowe ogrody już niedługo zaczną się zazieleniać, dlatego miłośnicy trawników przeglądają rynek w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji. W przypadku kosiarek trzeba być ostrożnym, bo niekiedy okazuje się, że z gwarancji wyłączona jest spora część komponentów.

John Deere, Kia

Bezpieczny chodnik po opadach śniegu

Każdy opad śniegu, nawet niewielki, zwłaszcza przy temperaturze poniżej zera, staje się wyzwaniem. Zazwyczaj rano okazuje się, że trzeba odśnieżyć chodnik przed domem, podjazd, by zapewnić bezpieczne przejście i poruszanie się samochodów. Odśnieżanie wymaga czasu i wysiłku, które można zminimalizować stosując odpowiednie urządzenia i przestrzegając podstawowej zasady jaką jest systematyczność. Nie warto odkładać usuwania śniegu na później, nawet w przypadku cienkiej warstwy opadu – w mroźnych warunkach śnieg zamarza i coraz trudniej jest go usunąć, a przy odwilży – przekształca się w błoto pośniegowe. W każdym przypadku istnieje ryzyko poślizgu, urazów czy wypadków.

Honda

Beaujolais Nouveau 2015 z produktami Polwax

Kupując w tym roku wino z Włoch, czy Francji – lub sięgając po produkt jednej z kilkudziesięciu polskich winnic, które starają się przywrócić w naszym kraju tradycję winiarskie – można pośrednio zetknąć się z jednym z kilku specjalistycznych wosków wytwarzanych w spółce Polwax.

Polwax

Grupa Azoty swoją przyszłość planuje długoterminowo

Z pozoru proste pytanie - co siedmioletnie dziecko może wiedzieć o roli jaką chemia odgrywa w codziennym życiu? Okazuje się, że odpowiedź zaskakuje bo - całkiem dużo. Od siedmiu lat potwierdza to ogromne zainteresowanie konkursem plastycznym „Chemia w rolnictwie“ organizowanym przez Grupę Azoty. W tym roku spłynęło aż 800 prac z całej Polski – to rekordowa liczba, a kreatywność uczniów kolejny raz zaskoczyła organizatorów. Spośród uczestników komisja wyłoniła laureatów w kategorii prac indywidualnych oraz zwycięskie szkoły.

Grupa Azoty

Red Dot Award dla Smurfit Kappa

Firma Smurfit Kappa otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot Award 2015 za innowacyjne rozwiązanie „Ochronne skrzydła” zaprojektowane we współpracy z klientem z branży nowych technologii - Acer.

Smurfit Kappa

Kuehne + Nagel rozszerza zakres systemu KN FreightNet o morskie ładunki drobnicowe

Po wprowadzeniu rozwiązania KN FreightNet w spedycji lotniczej w 2014 r., Kuehne + Nagel rozszerza zakres systemu do wyceny i zlecania transportów o usługi konteneryzowanej drobnicy morskiej (LCL) od drzwi do drzwi.

Kuehne + Nagel

Zdmuchnij bałagan z ogrodu

Zadbane alejki i trawniki bez zalegających liści - to marzenie każdego właściciela ogrodu. Złota polska jesień potrafi być urokliwa, ale my wolimy, aby nasz zieleniec był zadbany i estetyczny. Ujarzmienie kolorowych drzew wymaga jednak odpowiedniego sprzętu. GARDENA podpowiada w jaki sposób dosłownie zdmuchnąć niepotrzebny bałagan.

Gardena

Łopata do śniegu

Szeroka szufla zakończona listwą z kutego aluminium doskonale sprawdza się przy odśnieżaniu i usuwaniu zamarzniętego śniegu i lodu. Szufla wykonana jest z tworzywa, które gwarantuje wysoką wytrzymałość mechaniczną w niskich temperaturach.

Kwazar
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności