Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Husqvarna dba o królewskie ogrody w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęła współpracę z firmą Husqvarna. W ramach umowy Husqvarna dostarcza do parku przy Pałacu królewskim w Wilanowie profesjonalny sprzęt, który pozwala jeszcze lepiej zadbać o wymagające tereny wokół Pałacu. Maszyny akumulatorowe Husqvarna pozwalają nie tylko pielęgnować ogród w ciszy, ale również są wydajniejsze i pozwalają operatorom na ciągłą pracę bez jej przerywania.

Husqvarna

Narzędzia ogrodnicze dla leniwych – pracuj w ogrodzie bez w wysiłku

Każdy z nas dąży do tego, aby tę praca zajmowała nam jak najmniej czasu i żeby była wykonana skutecznie. Pielęgnacja GGogrodu, przy nadchodzących wiosennych porządkach nie musi nam się kojarzyć tylko z dużym wysiłkiem, czy poświęceniem cennego czasu. GARDENA oferuje szeroki wachlarz produktów dla leniwych, czyli narzędzi, które ułatwią nam pracę w ogrodzie i zaoszczędzą nasz czas.

Gardena

Wspomaganie ochrony

Od wielu lat naukowcy, ale także komercyjne firmy poszukują różnego typy rozwiązań wspomagających ochronę roślin warzywnych przed chorobami i szkodnikami. Działania te nabierają ogromnego znaczenia w obliczu wprowadzonej ostatnio Integrowanej Ochrony oraz wzrostu zainteresowania produkcją ekologiczną. Działania te są także istotne w związku ze zmniejszającą się liczbą substancji czynnych dostępnych dla producentów i powszechnym prawdopodobieństwem wystąpienia odporności sprawców chorób na fungicydy. Do działania w tej kwestii motywuje także wzrost zainteresowania rynku konsumentów produktami ekologicznymi.

Intermag

Złoto dla Hondy na Międzynarodowych Targach GARDENIA 2016

25 lutego 2016r. w Poznaniu, podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2016 odbyła się uroczysta Gala wręczenia Złotych Medali maszynom i urządzeniom do pielęgnacji ogrodu wyróżnionym przez Sąd Konkursowy. W tym roku zaszczytną nagrodę otrzymał robot koszący Honda Miimo oraz ogrodowy zestaw akumulatorowy Honda. Nagrody, w imieniu Honda i Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce odebrali: Takashi Nambu – Prezes, Paweł Porucznik – Dyrektor Generalny Aries Power Equipment i Gary Castle – Dyrektor Sieci Sprzedaży Honda Europe.

Honda

Ciągniki Kubota tańsze na wiosnę!

Marka Kubota rozpoczyna tegoroczny sezon od mocnych obniżek. Promocja rabatowa dotyczy aż 8 traktorów, a zaoszczędzić można nawet 24 600 zł brutto!

Kubota

Grupa Azoty nawiązała współpracę z Texas A&M University oraz PZPRZ

III studyjna wizyta polskich liderów rolnictwa w Teksasie, USA - to projekt, który obecnie realizowany jest w ramach tej współpracy, ma na celu dostarczenie doświadczeń, które mogą być przenoszone na grunt polskiego rolnictwa.

Grupa Azoty

Organic Green Gold: rewolucja w nawożeniu ekologicznym upraw

Firma AllOrganic wprowadziła na polski rynek innowacyjny, organiczny nawóz dolistny Organic Green Gold (OGG), wyprodukowany na bazie żywych alg (chlorella), do stosowania w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Produkt może poprawić wydajność upraw nawet o 30%.

AllOrganic

Sezon na kosiarki. Uważaj na gwarancję

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Przydomowe ogrody już niedługo zaczną się zazieleniać, dlatego miłośnicy trawników przeglądają rynek w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji. W przypadku kosiarek trzeba być ostrożnym, bo niekiedy okazuje się, że z gwarancji wyłączona jest spora część komponentów.

John Deere, Kia

Bezpieczny chodnik po opadach śniegu

Każdy opad śniegu, nawet niewielki, zwłaszcza przy temperaturze poniżej zera, staje się wyzwaniem. Zazwyczaj rano okazuje się, że trzeba odśnieżyć chodnik przed domem, podjazd, by zapewnić bezpieczne przejście i poruszanie się samochodów. Odśnieżanie wymaga czasu i wysiłku, które można zminimalizować stosując odpowiednie urządzenia i przestrzegając podstawowej zasady jaką jest systematyczność. Nie warto odkładać usuwania śniegu na później, nawet w przypadku cienkiej warstwy opadu – w mroźnych warunkach śnieg zamarza i coraz trudniej jest go usunąć, a przy odwilży – przekształca się w błoto pośniegowe. W każdym przypadku istnieje ryzyko poślizgu, urazów czy wypadków.

Honda

Beaujolais Nouveau 2015 z produktami Polwax

Kupując w tym roku wino z Włoch, czy Francji – lub sięgając po produkt jednej z kilkudziesięciu polskich winnic, które starają się przywrócić w naszym kraju tradycję winiarskie – można pośrednio zetknąć się z jednym z kilku specjalistycznych wosków wytwarzanych w spółce Polwax.

Polwax
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności