Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Skąd się biorą borówki? – warsztaty edukacyjne Fundacji Promocji Polskiej Borówki

Warsztaty dla dzieci przedszkolnych to przedsięwzięcie nowe. Dzieci poznają, jak wygląda praca na plantacji. Widzą różnicę między sadzonką, małym krzewem i dużym. Zadają sobie pytanie: czego potrzeba małym roślinom by urosły. Podlewają je konewką i obmyślają sposoby nawadniania. Chronią borówki przed dużym deszczem i gradem. Zabawa z wodą i kostkami lodu bardzo się podoba. Daje wyobrażenie o trudach uprawy. W taki prosty sposób uczą się szacunku dla natury i dla pracy plantatorów.

Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Targi w 2018 r. Interpoma i Interpoma China

Organizatorzy targów Interpoma zapraszają na kolejną edycję wystawy, która odbędzie się w dniach 15-17 listopada 2018 r. w Bolzano (Włochy).

Fiera Bolzano

Przechowuj jabłka mądrze

Kiedy w sadach dojrzewają jabłka, czas pomyśleć o ich odpowiednim przechowywaniu, aby jak najdłużej zachowały świeżość i jędrność. Dzięki temu będzie można sprzedać je w optymalnym momencie oraz uzyskać korzystną cenę. Z pomocą polskim sadownikom przychodzi preparat FruitSmart 3,3 VP – zarejestrowany w 2015 roku, sprawdzony przez wielu producentów i cieszący się coraz większym zaufaniem.

Innvigo

Tańsze sposoby na wózki widłowe dla sadowników

Choć w tym roku przymrozki postawiły pod znakiem zapytania wielkość zbiorów w polskich sadach, długofalowe prognozy przewidują, że będziemy umacniać naszą dominującą pozycję eksportera jabłek – nie tylko w Europie, ale i na świecie. Radzimy, jak skorzystać na tym trendzie i zwiększać swoje zyski przez obniżenie kosztów transportu owoców.

STILL

Jak niedrogo przechowywać warzywa?

Zanim warzywa trafią do naszych domów, muszą przejść długą drogę z pól, przez magazyny, po chłodnie i sklepy. Na ich wygląd na regale sklepowym czy na straganie znaczący wpływ ma zastosowany sposób przewożenia i magazynowania. Przetwórcy oraz konsumenci oczekują produktów najwyżej jakości. Spełnienie ich wymagań związane jest z optymalizacją wszystkich elementów procesu: od sposobu zbioru, transportu, sortowania, aż do przechowywanie w chłodniach. Jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo warzyw, zachowując wysokie standardy? Odpowiedzią na to wyzwanie  jest zastosowanie nowoczesnych skrzyniopalet plastikowych.

UTZ Group

Agregaty dla profesjonalistów

Agregat prądotwórczy jest niezależnym źródłem zasilania różnego rodzaju odbiorników. Zależnie od modelu, mają szerokie zastosowanie m. in. w budownictwie, podczas prac remontowo-budowlanych, w warsztatach, zwłaszcza w tzw. warsztatach mobilnych i służą do zasilania elektronarzędzi - szlifierek kątowych, wiertarek, pił, itp. Często, ze względu na warunki panujące na placu budowy, agregaty prądotwórcze zapewniają także oświetlenie.

Honda

Zadbaj, aby Twój sad nie zardzewiał

W uprawach sadowniczych coraz większe zagrożenie stanowią roślinożerne roztocza, w tym pordzewiacz jabłoniowy, żerujący na jabłoni oraz pordzewiacz śliwowy, którego roślinami żywicielskimi są nie tylko śliwy, ale też morele i brzoskwinie oraz wiśnie i czereśnie. Na rynku jest dostępnych zaledwie kilka preparatów zarejestrowanych do zwalczania pordzewiaczy i szpecieli. Badania prowadzone w Polsce na zlecenie Sumi Agro Poland potwierdzają, że fenpiroksymat, będący substancją czynną akarycydu Ortus 05 SC jest jedną z najskuteczniejszych substancji czynnych zwalczających te szkodniki.

Sumi Agro Poland

Jak przechowywać owoce?

Zanim owoce i warzywa trafią do naszych domów, muszą przejść długą drogę z pól i sadów, przez magazyny, po chłodnie i sklepy. Na wygląd owoców i warzyw na regale sklepowym czy na straganie znaczący wpływ ma zastosowany sposób przewożenia i magazynowania.

Georg Utz

Nissorun Strong 250 SC – jeszcze silniejsze uderzenie w przędziorki

Przędziorki, najważniejsza a zarazem najliczniejsza rodzina roztoczy będących szkodnikami wielu gatunków roślin, corocznie stanowią poważny problem w sadach towarowych. Ich zwalczanie nawet doświadczonym producentom przysparza wielu trudności. Brak jednorodnego schematu ochrony, plastyczność w przystosowywaniu się tych pajęczaków do warunków siedliskowych oraz łatwość selekcji ras odpornych na działanie chemicznych środków ochrony roślin czyni walkę z tymi niewielkich rozmiarów szkodnikami ogromnym wyzwaniem.

Sumi Agro

Honda ponownie wyróżniona - Złote Medale 2017 MTP

Kolejne urządzenia Honda do pielęgnacji zieleni otrzymały prestiżowe Złote Medale 2017 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym roku wyróżniono cieszące się uznaniem użytkowników wielofunkcyjne narzędzie Honda Versatool do kompleksowej pielęgnacji ogrodu oraz kosiarkę HRX 537 VKE służącą do koszenia i  mulczowania trawy oraz zbierania i mielenia liści. Złote Medale odebrali podczas uroczystej Gali Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2017 w imieniu Honda i Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce: Takashi Nambu – Prezes oraz Paweł Porucznik – Dyrektor Generalny Aries Power Equipment.

Honda
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności