Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Ogrodowe przygotowanie do zimy z BLACK+DECKER

Nowoczesne pilarki łańcuchowe, także te na wysięgniku, oraz nowe odkurzacze ogrodowe pomogą sprawnie sprzątnąć ogród przed zbliżającą się zimą. Te od BLACK+DECKER™ są bezpieczne oraz łatwe w obsłudze i pozwalają szybko uporać się z czekającymi w ogrodzie zadaniami. 

Black+Decker

Czy warto zakładać nowy trawnik jesienią?

„Jesień jest bardzo dobrym okresem na zakładanie trawnika. W tym roku jest ona wyjątkowa. Gleba jest jeszcze wystarczająco ciepła, a różnice dobowe temperatury, pomimo chłodnych nocy, nie są skrajne. Tak dogodne warunki sprawią, że nasiona szybko wykiełkują, trawa zdąży się ukorzenić i uodpornić na zimę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na deficyt wody trzeba w tym roku szczególnie zadbać o zapewnienie młodym kiełkom odpowiedniego poziomu wilgoci. ” – radzi Lidia Tokarska, inspektor nadzoru terenów zieleni i ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, doświadczony praktyk prowadzący firmę wykonawczą Zielony Salon.

Honda

Grupa Azoty Puławy z nowymi kontraktami na gaz

W ramach dywersyfikacji dostaw surowców strategicznych Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. zawarła dwa kontrakty na dostawy gazu ziemnego wysokometanowego z firmami PGNiG Sales & Trading GmbH oraz Vitol SA. Umowy będą obowiązywać od 1 października 2015r. do 30 września 2016r. Szacunkowa łączna wartość kontraktów wynosi 164 mln zł.

Grupa Azoty

Jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw?

75% rodziców wskazuje na warzywa jako na produkty, które są niezbędnym elementem zdrowej diety. Niestety zachęcenie dziecka do jedzenia warzyw, często bywa dużym wyzwaniem. Dzieci nie chcą jeść warzyw, ponieważ ich smak, zapach i forma są im obce i często mniej przyjemne od innych produktów. Jednak obecność warzyw w diecie dziecka ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia, prawidłowego rozwoju oraz kształtuje właściwe nawyki żywieniowe. Jak zatem poradzić sobie z oporem dzieci przed jedzeniem warzyw podpowiada dr n. hum. Justyna Korzeniewska, psycholog dziecięcy.

KUPS

Jedna maszyna - cztery pory roku

Podkaszarka zamienia się w nożyce do żywopłotu, traktor koszący w odśnieżarkę, a dmuchawa w odkurzacz. To tylko niektóre z możliwości wielofunkcyjnych maszyn i urządzeń przeznaczonych do pracy w ogrodzie, dzięki którym kompleksowo zadbasz o przestrzeń wokół Twojego domu.

Husqvarna

ADROL w gronie dilerów marki Kubota

Działająca na polskim rynku od 2006 r. firma ADROL w połowie sierpnia rozpoczęła współpracę z marką Kubota. Diler będzie obsługiwał osiem powiatów woj. podlaskiego, za którą wcześniej odpowiadała firma GAMA.

Kubota

Nawożenie donasienne punktem wyjścia w budowaniu plonu

Wielkość i jakość plonu zależy w dużej mierze od prawidłowo prowadzonej agrotechniki uwzględniającej właściwą ochronę upraw i ich nawożenie. Warto już od najwcześniejszych stadiów rozwojowych zapewnić roślinom jak najlepsze warunki wzrostu i rozwoju.

Sumi Agro Poland

Więcej niż wino, czyli nowa rosnąca kategoria alkoholi

Rynek wina gronowego wciąż rośnie. Polacy piją go coraz więcej, najczęściej wybierając wina czerwone, słodkie i półsłodkie. Preferencji tej towarzyszy wyraźny trend alkoholi smakowych, które również spotykają się u nas z dużym zainteresowaniem. Połączeniem tych tendencji są coraz liczniej pojawiające się w Polsce wina gronowe z dodatkiem soków z innych owoców.

Polska Rada Winiarstwa

Prąd bez przerw, nawet w przypadku „upalnych” ograniczeń w dostawach z sieci energetycznej

Niespotykanie długi okres upałów zagraża przeciążeniem sieci energetycznej i dostawom prądu. Wprowadzono ograniczenia w sieciowych dostawach energii elektrycznej, które na dziś nie obejmują gospodarstw domowych ani innych wrażliwych odbiorców typu szpitale. W zaistniałej sytuacji warto pomyśleć o możliwościach zabezpieczenia się na wypadek ograniczeń w dostawach prądu na szerszą skalę i awarii sieci.

Honda

Profesjonalne pilarki do pracy w chmurach

rborysta to osoba, która zawodowo zajmuje się pielęgnacją drzew metodą alpinistyczną. Przy użyciu technik linowych chirurdzy drzew usuwają niebezpieczne konary, chore gałęzie czy susz. Ta wyjątkowa praca jest istotnie potrzebna, ponieważ stan drzew znacząco wpływa na wygląd i bezpieczeństwo otoczenia naszego domu, parku a czasem nawet całego miasta.

Husquarna
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności