Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Informacje od firm

Ekologiczna funkcjonalność ogrodowego zestawu urządzeń z akumulatorem 56V

Urządzenia akumulatorowe, ciche, nie wytwarzające spalin i jednocześnie nieograniczone długością przewodu oraz niezależne od gniazdka elektrycznego, zyskują coraz większą popularność. Lekkie i idealnie wyważone z powodzeniem są stosowane w sadach, ogrodach różnego formatu czy do pielęgnacji zieleni w przestrzeniach publicznych.

Honda

Zaprojektuj „Wirtualny Ogród” z ZIEMOVIT i wygraj profesjonalną metamorfozę swojego zielonego króles

Na stronie ZIEMOVIT.PL wystartowała nowa, innowacyjna aplikacja „Wirtualny Ogród”. Skierowana jest do wszystkich zainteresowanych projektowaniem oraz pielęgnacją działek i ogrodów. Jej premierze towarzyszy konkurs na projekt wirtualnego ogrodu. Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę pełną metamorfozę swojego ogrodu. Co więcej, pierwsze 1000 osób, które prześlą swoje zgłoszenie, otrzyma nagrody gwarantowane – zestawy produktów z szerokiej oferty marki ZIEMOVIT!

Ciech

Wiosenna pielęgnacja sadu

Jabłonie, tak jak wszystkie drzewa owocowe, są często atakowane przez choroby oraz szkodniki. Przy braku odpowiedniej ochrony może dojść nie tylko do obniżenia plonów i pogorszenia jakości owoców ale także, do osłabienia całej rośliny, a nawet do jej obumarcia. Często zdarza się, że po zimie, kiedy nasz sad nie wymaga dużego nakładu pracy, zapominamy o wiosennych opryskach. To duży błąd! Pierwszy oprysk  na drzewach owocowych powinniśmy wykonać jeszcze przed pojawieniem się liści. 

Kwazar

Ochrona jabłoni w czasie kwitnienia

Kwitnienie to newralgiczny okres w rozwoju drzew - zwykle właśnie wtedy nasilają się kłopoty ze zwalczaniem parcha jabłoni.

Bayer

Z siarką efektywniej

Niezależnie od panującej prosperity lub jej braku powinniśmy zwracać uwagę na efektywność ponoszonych przez nas nakładów: na zakup materiału siewnego, nawozy doglebowe czy środki ochrony roślin. Coraz częściej wybieramy bardzo nowoczesne, wysokowydajne odmiany, których zakup wiąże się zwykle ze sporymi wydatkami, a zapominamy o tym, że takie właśnie odmiany potrzebują bardzo precyzyjnego, zbilansowanego, dostosowanego do potrzeb nawożenia. Zbilansowane nawożenie wydaje się właśnie jednym z kluczy do efektywnego wykorzystania nakładów, z uwagi na to, że uwzględnia właściwe stosunki pomiędzy głównymi składnikami pokarmowymi, co wpływa na efektywne ich wykorzystanie przez rośliny.

Niezależnie od panującej prosperity lub jej braku powinniśmy zwracać uwagę na efektywność ponoszonyc

Grunt to dobra glebogryzarka

Przygotowanie podłoża za pomocą odpowiedniej glebogryzarki staje się pracą bezwysiłkową  i sprawnie wykonaną w szybkim tempie, w krótkim czasie. „W rolnictwie i dla profesjonalistów mocna i wydajna glebogryzarka oraz ciągnik jednoosiowy z osprzętem do spulchniania gleby są jednymi z podstawowych narzędzi pracy. Nowoczesne maszyny są coraz lepiej – coraz bardziej precyzyjnie dostosowane do potrzeb użytkowników.

Honda

Przycinamy żywopłot na wiosnę

Wiosna to nie tylko czas robienia porządków w domu, ale także w naszym ogrodzie. Długa zima spowodowała uśpienie roślinności. Jak w odpowiedni sposób zadbać o przygotowanie ogrodu po przebudzeniu, gdy już za żywopłotem czeka najbarwniejsza pora roku? Wbrew pozorom formułowanie żywopłotów jest pracą, która wymaga precyzji i ogromnej cierpliwości. GARDENA radzi w jaki sposób osiągnąć najlepszy efekt.

Gardena

Wybierz glebogryzarkę idealną do swojego ogrodu

Z początkiem wiosny warto zadbać o właściwe przygotowanie gruntu. To przecież w nim będziemy siać lub sadzić owoce, warzywa, kwiaty, czy zakładać trawnik. Szpadel nie sprawdzi się przy dużym terenie, ponadto obciąża plecy. W takich momentach warto sięgnąć po glebogryzarkę – maszynę, która wykona niezbędną pracę bez wysiłku ogrodnika. Husqvarna radzi jak dobrać odpowiednią glebogryzarkę do danego ogrodu.

Husqvarna

Husqvarna dba o królewskie ogrody w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie podjęła współpracę z firmą Husqvarna. W ramach umowy Husqvarna dostarcza do parku przy Pałacu królewskim w Wilanowie profesjonalny sprzęt, który pozwala jeszcze lepiej zadbać o wymagające tereny wokół Pałacu. Maszyny akumulatorowe Husqvarna pozwalają nie tylko pielęgnować ogród w ciszy, ale również są wydajniejsze i pozwalają operatorom na ciągłą pracę bez jej przerywania.

Husqvarna

Narzędzia ogrodnicze dla leniwych – pracuj w ogrodzie bez w wysiłku

Każdy z nas dąży do tego, aby tę praca zajmowała nam jak najmniej czasu i żeby była wykonana skutecznie. Pielęgnacja GGogrodu, przy nadchodzących wiosennych porządkach nie musi nam się kojarzyć tylko z dużym wysiłkiem, czy poświęceniem cennego czasu. GARDENA oferuje szeroki wachlarz produktów dla leniwych, czyli narzędzi, które ułatwią nam pracę w ogrodzie i zaoszczędzą nasz czas.

Gardena
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności