Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia

Ochrona roślin

Aktualności

20.07.2018
Ministerstwo ponawia apel o szacowanie strat suszowych

Do tych rolników, którzy jeszcze tego nie zrobili minister rolnictwa ponownie apeluje o jak najszybsze wystąpienie do samorządów z wnioskami o oszacowanie strat spowodowanych przez suszę.

17.07.2018
16 ministrów UE poparło polski wniosek w sprawie suszy

Podczas posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Rybołówstwa (AGRIFISH) na wniosek Polski ministrowie oraz komisarz ds. rolnictwa omawiali sytuację rolników dotkniętych w Polsce suszą.

16.07.2018
Ardanowski będzie w Brukseli zabiegać o pomoc suszową

Jak informuje portal businessinsider.pl za PAP, Polska zwróci się do Komisji Europejskiej o wsparcie dla rolników w związku z suszą, jaka nawiedziła kraj. Minister rolnictwa Jan Ardanowski ma...

13.07.2018
IUNG: nadal mamy suszę

Fot. A. Andrzejewska

W szóstym okresie raportowania tj. od 11 maja do 10 lipca 2018 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

12.07.2018
PIORiN o wykryciu Ralstonia solanacearum w importowanych ziemniakach

W czwartym w tym roku raporcie dotyczącym nowych zagrozeń fitosanitarnych dla Polski PIORiN odniosła się m.in. do wykrycia bakterii Ralstonia solanacearum w ziemniakach importowanych do...

12.07.2018
Zatrzymano 360 ton nielegalnych środków ochrony roślin

360 ton zatrzymanych nielegalnych, w tym podrobionych, środków ochrony roślin – to wynik międzynarodowej operacji „Silver Axe III” przeprowadzonej przez Europol oraz Europejski Urząd ds....

11.07.2018
Miejscami susza może się zmienić w podtopienia

Rozpoczęły się prognozowane zmiany w pogodzie. Druga dekada lipca zapowiada się dużo bardziej deszczowo niż pierwsza - miejscami spadnie tyle deszczu, że susza zmieni się w podtopienia.

05.07.2018
Mocno popada, ale nie wszędzie

Prognozy długoterminowe wskazują na znaczące sumy opadów w perspektywie następnych dwóch tygodni. Jeśli się potwierdzą, to do 21 lipca w większości regionów kraju spadnie powyżej 50 mm...

05.07.2018
Powołano już 1359 komisji szacujących straty suszowe

Dotychczas w gminach zagrożonych suszą powołano 1359 komisji szacujących straty, spośród których obecnie aktywnie działa 1326 komisj - poinformował resort rolnictwa.

04.07.2018
IUNG: susza nie ustępuje

W piątym okresie raportowania tj. od 1 maja do 30 czerwca, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - poinformował Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

PORS 18 POW 2018

Najpopularniejsze

Kalendarz wydarzeń

Tagi

O depeszach PAP

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.ogrodinfo.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, której producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronioną przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez „Plantpress Sp. z o.o.” na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności