Serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. dowiedz się więcej » Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia
12.10.2017

Ukraina: brakuje jabłka przemysłowego

Wpisy internetowe na Fb świadczą o usilnych poszukiwaniach surowca przez ukraińskie zakłady przetwórcze. Jabłka u naszych wschodnich sąsiadów brakuje i jego ceny rosną. Internauci mówią o spekulacjach cenowych.
A. Yarmak (analityk branżowy, pracownik FAO) poinformował na swojej stronie Fb w czwartek ok. 14:00, że w obwodzie czernichowskim Ukrainy ceny przemysłowego jabłka wzrosły do 3,5 hrywny z niedawnych 3,0 hrywny. (Kurs hrywny: 1UAH=0,1366 zł). To mniej więcej o połowę niższa od naszej cena tego surowca. W komentarzach do opublikowanego posta znajdują się potwierdzenia podanych przez A. Yarmaka liczb, z dodatkiem typu „nawet zgniłe biorą”. 

inf. wł.

Komentarze

(0 komentarz(y))
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zgłoś nadużycie

Dziękujemy za wysłanie zgłoszenia

Zamknij
created by openform
Ogrodinfo.pl to portal ogrodniczy dla każdego producenta owoców, warzyw i roślin ozdobnych. Plantatorzy znajdą tu wskazówki na temat uprawy, nawożenia i ochrony roślin oraz ogólne informacje z zakresu ogrodnictwa. Ogrodinfo.pl to również portal sadowniczy oraz serwis informacyjny dla właścicieli szkółek i upraw pod osłonami; to sadownictwo, warzywnictwo i kwiaciarstwo bez tajemnic.

Polityka prywatności