Zbierz owoce ze swojego ogrodu bez drabiny i bólu pleców

    Jesień tradycyjnie kojarzy nam się ze zbiorami owoców w sadach i ogrodach. Jednak sięganie po wysoko zawieszone jabłka, czy gruszki to ciężkie zadanie fizyczne. Wymaga ono od ogrodnika nie tylko dużego wysiłku, ale także naraża na groźne kontuzje. Z kolei po owoce, które spadły z drzewa, trzeba się schylać, co wiążę się z obciążaniem pleców. Rozwiązaniem tych problemów jest zrywaczka i zbieraczka do owoców marki GARDENA.

    Możemy zapomnieć o wspinaniu się na drabinę, aby zebrać jesienne owoce z drzew. Ból pleców towarzyszący sięganiu po jabłka, czy gruszki, które opadły z drzew to także przeszłość. GARDENA posiada w swojej ofercie wyjątkowe produkty, które ułatwiają pracę ogrodników w okresie jesiennym, odciążając ich fizycznie i zapewniając duży komfort pracy. Zrywaczka GARDENA Combisystem to świetna propozycja dla osób preferujących wygodę i komfort pracy. Dzięki niej nie trzeba już czekać na naturalny opad owoców ani wspinać się po drabinie, ponieważ zapewnia bezproblemowe zbieranie owoców, stojąc na ziemi. Owoce zbierane za jej pomocą wpadają do wytrzymałego worka, przez który widać zawartość. Ponadto, możemy używać jej na dwa sposoby. Po owoce zawieszone wysoko możemy sięgnąć dzięki połączeniu zrywaczki z trzonkiem teleskopowym combisystem GARDENA. Natomiast po owoce, które znajdują się w zasięgu ręki, możemy sięgnąć zrywaczką samodzielnie, bez konieczności używania dodatkowego trzonka.

    Zrywaczka GARDENA jest bardzo wygodna w obsłudze dzięki możliwości ustawienia kąta pracy za pomocą zapięcia zatrzaskowego. Dzięki temu narzędziu możemy zapomnieć o żmudnym wspinaniu się na drabinę po owocepodkreśla Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

    Natomiast zbieraczka do owoców jest świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemami i bólami pleców oraz kolan, ponieważ umożliwia zbieranie opadłych już owoców bez konieczności schylania się. Zbieraczka jest kompatybilna z trzonkami GARDENA combisystem, a owoce możemy zebrać, najeżdżając na nie zbieraczką. To takie proste. Plastikowe rozpórki, w które jest wyposażona, pozwalają zbierać owoce o wielkości od 4 do 9 cm.  Nie ma znaczenia, czy zbieramy orzechy włoskie, czy jabłka. Dzięki otworowi z boku urządzenia z łatwością przesypiemy owoce do kosza lub worka.

    Informacja prasowa GARDENA