Strona główna Tagi Afryka

afryka

Włosi głównym rozgrywającym w północnej Afryce

Włoscy sadownicy skupieni w ASSOMELA (zrzeszenie organizacji producenckich skupiające około 80% włoskiego potencjału produkcyjnego jabłek) po zakończeniu kairskich targów MacFruit Attraction z zadowoleniem podsumowało ostatnie lata handlu z państwami północnej Afryki. Obroty wzrosły o kilka rzędów wielkości.

Polskie traktory wyruszą na pola Etiopii

Ursus stawia na Afrykę. W 2015 roku do Etiopii może trafić nawet 5 tys. polskich ciągników. Spółka liczy na to, że pomyślna finalizacja umowy przyniesie kolejne zamówienia z tego kontynentu.
 

Wsparcie dla przedsiębiorców zainteresowanych rynkiem afrykańskim

Polscy przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć na rynkach afrykańskich, mogą się starać o rządowe wsparcie. Pomoc można uzyskać w Banku Gospodarstwa Krajowego i Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.  Oferują one m.in. niskooprocentowane kredyty, finansujące nawet całość inwestycji. To ważny element inaugurowanego tym roku projektu „Go Africa”, którego celem jest promocja współpracy Polski z wybranymi krajami tego kontynentu.
 

Menu dla VIP-ów – z jedzenia, którego nie chciały supermarkety

Ministrowie środowiska i inni goście szczytu Programu Środowiskowego ONZ w Kenii uraczyli się we wtorek daniami na bazie produktów odrzuconych przez europejskie supermarkety, ponieważ nie spełniały standardów. Akcja miała zwrócić uwagę na marnowanie jedzenia.

Banany zamiast ziemniaków

Zmiany klimatyczne mogą spowodować, że banany staną się podstawowym składnikiem wyżywienia milionów ludzi, na znaczeniu zyska też maniok i wspięga (odmiana fasoli), zmniejszy się natomiast popularność ziemniaków - wynika z raportu, który przedstawiła BBC.