Strona główna Tagi Alternaria sp.

alternaria sp.

Akademia Ochrony Ziemniaka wg BASF – zwalczanie chorób w fazie kwitnienia

W produkcji ziemniaków wzrasta znaczenie gospodarcze chorób a walka z nimi staje się coraz trudniejsza ze względu na pojawiające się nowe formy patogenów, zmianę klimatu czy intensyfikację produkcji. Mając na uwadze te czynniki warto sięgać po efektywne fungicydy.

III spotkanie ziemniaczane w Kościerzynie

W tym roku już po raz trzeci firma Syngenta i Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bartoszewicach zaprosiły producentów ziemniaka z rejonu sieradzkiego na spotkanie ziemniaczane, którego głównym tematem była ochrona fungicydowa ziemniaka.

Uwaga na plamistości liści powodowane przez grzyby Alternaria

Obecnie na niektórych odmianach możemy zaobserwować występowanie plamistości liści powodowanych przez grzyby z rodzaju Alternaria.  Musimy pamiętać, że grzyby te występują powszechnie w wielu rejonach świata, są organizmami kosmoplitycznymi. Wiele gatunków z tego rodzaju jest patogenami różnych roślin uprawnych, w tym ozdobnych, sadowniczych oraz warzyw.

Alternaria na jabłoni

W czerwcu ubiegłego roku można było zaobserwować głównie na liściach ‘Golden Deliciousa’ niepokojące objawy. Podobnie jest w tym sezonie na niektórych odmianach: na ‘Goldenie’ i ‘Jonagoldach’ obserwuje się niepokojące oznaki, które mogą wskazywać na porażenie liści przez grzyby z rodzaju Alternaria.