Strona główna Tagi Arabia saudyjska

arabia saudyjska

Mołdawskie jabłka pojadą do Arabii Saudyjskiej

W pierwszych dniach listopada Mołdawia otwiera eksport swoich jabłek na wymagający rynek Arabii Saudyjskiej. Przygotowywanie owoców odbywa się w nowym centrum logistycznym umiejscowionym w Sangerei, na północy kraju.

Misja UE do Arabii Saudyjskiej i Iranu – można już aplikować

ARR informuje, że rejestracja firm i organizacji zainteresowanych udziałem w delegacji biznesowej Komisarza KE ds. Rolnictwa u Rozwoju Obszarów Wiejskich Phila Hogana do Arabii Saudyjskiej i Iranu jest już otwarta.

Polskie jabłka w Arabii Saudyjskiej

Jak nas poinformowała jedna z naszych czytelniczek, w supermarkecie w Dhahran (Arabia Saudyjska) pojawiły się polskie  jabłka. Pojawiły się... i zniknęły, bo bardzo szybko je wykupiono. Zdecydowała cena? A może jakość?

Eksport polskiej żywności do Arabii Saudyjskiej

W dniach 8-9 czerwca 2015 r. delegacja, w skład której wchodzili przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Głównego Inspektoratu Weterynarii, Państwowego Instytutu Weterynarii i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi złożyła wizytę w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Celem wizyty było m.in. omówienie szeregu kwestii związanych z wymianą towarową pomiędzy Polską a Królestwem Arabii Saudyjskiej, zwłaszcza tych ograniczających eksport polskiej żywności.

Na rynki Arabii

Zainteresowani działalnością na rynku Królestwa Arabii Saudyjskiej mogą skorzystać z udziału w misji firm polskich do Jeddah, która odbędzie się w dniach 10-15 maja 2015 roku. W trakcie misji firm polskich do Arabii Saudyjskiej odbędą się spotkania biznesowe B2B (Business to Business) z firmami saudyjskimi, jak również spotkanie w Jeddah Polish Expo House.

Kolejne misje gospodarcze

Zainteresowane handlem z Bliskim Wschodem firmy mogą wziąć udział w misji gospodarczej do Arabii Saudyjskiej, która odbędzie się w dniach 12 – 20  maja 2015 roku. W jej  trakcie odbędą się spotkania biznesowe B2B (Business to Business) z firmami saudyjskimi w Jeddah, Rijadzie i w Dammamie - trzech najważniejszych ośrodkach gospodarczych tego bogatego kraju.