Strona główna Tagi Bayer cropscience vegetable seeds

bayer cropscience vegetable seeds

Bayer prezentuje innowacyjną ofertę środków

17 stycznia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy Bayer, podczas której zaprezentowano innowacyjne produkty oraz trzecią odsłonę akcji społecznej Grunt To Bezpieczeństwo.

Dialog o przyszłości rolnictwa 2016

7 września w siedzibie firmy Bayer w Leverkusen odbyła się konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy i blogerów związanych z branżą rolniczą- Future of Farming Dialog 2016. Koncern dokłada wszelkich starań, aby wspomóc rolników w ich pracy, a także wspomaga ochronę środowiska naturalnego.

Rozwiązania dla rolnictwa na farmie pokazowej w Damianshof

W przeddzień światowej konferencji prasowej firmy Bayer (6 września) grupa dziennikarzy z całego świata miała okazję poznać działania firmy związane z wdrażaniem do praktyki elementów zrównoważonego rolnictwa.

Nowy fungicyd Luna® Experience 400 SC w pytaniach i odpowiedziach

Prezentujemy fungicyd Luna® Experience 400 SC w 8 pytaniach i odpowiedziach.

Strategia zrównoważonej ochrony truskawek w sezonie 2016

Firma Bayer od kilku lat realizuje strategię rozbudowy palety produktów do ochrony upraw jagodowych, w tym truskawek. Do znanych i sprawdzonych produktów, takich jak Zato® 50 WG, Pomarsol® Forte WG czy Teldor® 500 SC, dochodzą nowe rozwiązania. Prowadzone są liczne badania w stacjach badawczych firmy (fot. 1), ale również we współpracy z polskimi jednostkami naukowymi m. in. Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach. Owocem tych badań są rejestracje nowoczesnych, innowacyjnych środków ochrony roślin, które będą cennym uzupełnieniem dostępnych dotychczas rozwiązań w ochronie truskawek.

W Lipnie o odmianach warzyw dla przemysłu

Firma HM. Clause Polska we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego oraz firmami Bayer i Agrosimex zorganizowały 15 stycznia w Lipnie spotkanie dla plantatorów warzyw, produkujących pod potrzeby zakładów przetwórczych.

Przed sezonem w Środzie Wielkopolskiej

Na początku roku wiele firm organizuje spotkania, podczas, których przedstawiane są nie tylko oferty środków produkcji na nowy sezon, ale również można na nich skorzystać z fachowego doradztwa. Jedno z takich spotkań odbyło się 8 stycznia w Środzie Wielkopolskiej.

Nowe i sprawdzone rozwiązania na Forum Doradców Sadowniczych

10 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie dla uczestników Forum Doradców Sadowniczych (fot. 1) zorganizowane przez firmę Bayer. Omówiono na nim narastający problem jaki stanowi Drosophila suzukii oraz oceniono zagrożenie ze strony patogenów wywołujących choroby drzew owocowych i stan przechowywanych owoców. Zaprezentowano także wyniki doświadczeń oraz nowe działania podjęte przez firmę Bayer CropScience.
 

Warzywa przedsezonowo u „Mączki”

21 listopada koncern Bayer CropScience (właściciel marki Nunhems) przy współudziale spółki Luty Jacek (dystrybutor nasion i rozsady warzyw) zorganizował spotkanie w małopolskim zagłębiu warzyw w hurtowni owoców i warzyw „Mączka” w Stręgoborzycach k. Krakowa.

Przyszłość w ochronie – doniesienia z platformy warzywniczej

Specjalny budżet, kilka lokalizacji w Europie, kilkudziesięciu zaangażowanych pracowników, specjalistów ds. badań i rozwoju – oto efekt działalności firmy Bayer CropScience (BCS) w ramach ułatwienia i przyspieszenia transferu wiedzy do praktyki. Zorganizowane przez ten koncern Warzywnicze Stacje Badawcze są dostępne dla doradców nie tylko z Europy. Polscy doradcy, skupieni w strukturze Forum Doradców Warzywniczych przy BCS, mieli we wrześniu okazję do zwiedzenia dwóch z takich platform – jedną z nich była polska (17.09.), a drugą belgijska (30.09.), znajdująca się Roosdaal.