Strona główna Tagi Brzydkie warzywa i owoce

brzydkie warzywa i owoce

Warzywa doskonale niedoskonałe

Rzecz będzie o sieciach handlowych i to w superlatywach! Przeciętny Polak zapytany o swój stosunek do nich, raczej nie wyraża zachwytu, a mimo to właśnie w sklepach sieciowych najczęściej wydajemy pieniądze na zakupy spożywcze.

Projekt „Perfectly Imperfect” już w Polsce

„Perfectly Imperfect” to pilotażowy projekt w krajach Europy Środkowej. Jego podstawą jest dobra jakość produktów, które nie wyglądają idealnie. Głównym celem jest edukacja klientów, a – co za tym idzie – mniejsze marnotrawstwo żywności poprzez kupowanie nieidealnie wyglądających warzyw i owoców.

Brzydkie warzywa i owoce zdobywają serca Kanadyjczyków

Brzydkie i niestandardowo wyglądające warzywa i owoce walczą o miejsce na kanadyjskim rynku. To próba ograniczenia marnowania żywności i rozwiązanie dla tych, dla których ceny „normalnych” warzyw i owoców są za wysokie. 
 

„Brzydkie” owoce i warzywa we Francji na topie

Trwająca już rok kampania wspierająca spożycie i sprzedaż tzw. ”brzydkich warzyw i owoców” dała doskonałe rezultaty. Nie mieszczące się w I klasie jakościowej owoce i warzyw – czyli te o  brzydkiej skórce, zniekształcone lub w inny sposób „wybrakowane” są sprzedawane we Francji w wielu sieciach po zdyskontowanej o 30% cenie.